100 ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

Dnia 13 listopada w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczniowie przedstawili program artystyczny przygotowany przez panią Grażynę Stolarską-Dukat, panią Annę Janus oraz pana Adama Pancera. Organizatorzy zmienili dotychczasową koncepcję akademii. W pierwszej części postanowili przybliżyć spoleczności szkolnej największe osiągnięcia w zakresie polityki, gospodarki i kultury dwudziestolecia międzywojennego. Opowieści narratorów uzupełniane były materiałami archiwalnymi oraz zilustrowane prezentacją przygotowaną przez prof. A.Pancera. Całość uświetniały występy naszych artystów (Karol Kamiński 1C1D, Weronika Muskała 3C1, Julia Gunerka 3C, Joanna Myśliwa 3C, Marcin Kuleta 2A1, Dominika Dziuba 2D). Obsługę techniczną zapewnici: Filip Fornal 1A oraz Wojciech Potocki 1A. Drugą część stanowił quiz historyczny, do którego przystąpili reprezentanci wszystkich klas. Bezkonkurencyjni okazali sie uczniowie klasy IIIC (Jan Nalewczyński, Krzysztof Pierściński) zdobywając I miejsce. Pozostałe lokaty zajęły kolejno klasy: IIA (Karol Kurcbart, Michał Kotusiewicz), IC (Adam Pisarski, Jakub Zbróg).
W ramach obchodów rocznicy odzyskania niepodległości w naszym liceum zostało także przeprowadzone Dyktando Niepodległościowe. Jego zwycięzcy zostali nagrodzeni podczas akademii:
I Basiak Maria IA
II Król Magdalena IIIC1