Sprzątanie Świata !

W dniu 21 września 2018 po raz kolejny uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskiej akcji „Sprzątanie Świata”. W tym roku akcja odbywała się pod hasłem- „AKCJA- SEGREGACJA! 2 X WIĘCEJ, 2 X CZYŚCIEJ”.

Celem jubileuszowej 25 edycji było zwrócenie uwagi na to, że przedmioty, które potocznie nazywamy śmieciami, są w rzeczywistości surowcami, które powinny z powrotem trafić do wykorzystania i dlatego warto segregować odpady.

W Polsce recyklingowi poddawane jest zaledwie 26% odpadów komunalnych, jest więc ogromna potrzeba zwiększenia efektywności systemu gospodarki odpadami. Powinniśmy także podjęć osobiste wyzwania takie jak: zmniejszenie ilości tworzonych odpadów, używanie własnych toreb na zakupach, pamiętanie o tym, że nie ma śmieci- są surowce!

Jak co roku – staraliśmy się uprzątnąć tereny leśne, przy trasie Końskie – Wąsosz Konecki. Obserwowaliśmy także zmiany zachodzące w środowisku na skutek składowania odpadów w pobliskim lesie przez mieszkańców. Co roku usiłujemy rozbudzić świadomość ekologiczną mieszkańców naszego miasta i uświadomić wszystkim, że o przyrodę należy dbać i szanować ją, a ona potrafi odwdzięczyć się nie tylko pięknem, ale i surowcami – co widać na jednej z fotografii z tegorocznej akcji.

Składamy podziękowanie młodzieży i opiekunom za udział w naszym przedsięwzięciu:

klasie IC1D i II D(opiekunowie – p.G. Stolarska- Dukat, p.G. Semanyuk, p.I. Ambroszczyk,p. A. Woźniak),

klasie IIA1 i I A1 (opiekunowie –p.A. Jakubowska, p.J. Swat),

klasie IIIA1 i III D(opiekunowie –p.E. Król -Zmieniecka, p.M. Bernacka Pluta, p.P. Wojna ).

Zapraszamy chętnych do udziału w przedsięwzięciu w przyszłym roku!

Do zobaczenia!

P.Ewa Król – Zmieniecka oraz p.Marlena Bernacka Pluta – szkolni koordynatorzy akcji