14 lutego – spraw, aby twoje serce mogło kochać dłużej!

12 lutego 2016 r. w II Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Skłodowskiej-Curie w Końskich, z okazji zbliżającego się Święta Zakochanych,  odbył się Dzień Zdrowego Serca. Zorganizował go Wojciech Wleciał wraz ze swoimi kolegami i koleżankami z klasy II D. Nieocenioną pomoc w organizacji tego przedsięwzięcia okazały także uczennice klasy III D.  Jak przystało na klasy biologiczno-chemiczne sprawy zdrowego ciała i ducha nie są nam obojętne.

Uczniowie wraz z Panią Ewą Król-Zmieniecką zorganizowali wiele atrakcji.  Już od samego rana na szkolnych korytarzach rozbrzmiewała fantastyczna muzyka. W sali nr 20 uczniowie IID dokonywali pomiaru ciśnienia krwi swoim kolegom. Rozdawali samodzielnie przygotowane ulotki z podstawowymi zaleceniami dotyczącymi profilaktyki chorób serca i układu krążenia. Tuż obok czekały smakowicie wyglądające walentynkowe wypieki przygotowane przez uczennice klasy IID. Zebrane datki, w kwocie przekraczającej 240 zł, zostały przekazane na Fundację DKMS Baza Dawców Komórek Macierzystych Polska. W ramach akcji, część uczniów szkoły miała okazję wziąć udział w treningu fitness, poprowadzonym przez młodą, ale już bardzo profesjonalną trenerkę Ilonę Rurarz.
Dzień Zdrowego Serca był formą wspaniałej zabawy, ale także skłonił do refleksji i zachęcił do zdrowego trybu życia.
W zdrowym ciele zdrowy duch!

Uczniowie klasy II D