V KONKURS MATEMATYCZNY DLA UCZNIÓW GIMNAZJÓW.

W czwartek, 09 czerwca 2016 r. odbył się V Konkurs Matematyczny dla uczniów szkół gimnazjalnych organizowany przez II LO im. Marii Skłodowskiej-Curie w Końskich.

W konkursie uczniowie mieli do rozwiązania 10 zadań (treści – do pobrania). Niektóre z nich wymagały od gimnazjalistów dużej pomysłowości i wyobraźni matematycznej. Najtrudniejsze okazały się zadania numer 7 i 8.

Zachęcamy również do zapoznania się ze szkicami rozwiązań, które opublikujemy za kilka dni (do pobrania) .

Składamy serdeczne gratulacje wszystkim uczestnikom konkursu, pragnąc szczególnie wyróżnić laureatów I stopnia – Mateusza Książka z Gimnazjum nr 2 w Końskich (49/60 pkt.), Gabrielę Ciszek
z Gimnazjum nr 2 w Końskich (46/60 pkt.) oraz Aleksandrę Grosman z gimnazjum w Słupii (46/60 pkt.). Pełna lista laureatów i wyróżnionych jest już dostępna – do pobrania. Pragniemy odnotować bardzo wysoki poziom uczestników konkursu w porównaniu do poprzednich lat, co spowodowało dużo wyższe progi na uzyskanie tytułu laureata odpowiednich stopni w stosunku do lat ubiegłych.

Wszystkich uczniów gimnazjum, którzy lubią matematykę pragniemy zachęcić do udziału w przyszłym roku w kółku, które odbywa się w naszej szkole i jest prowadzone na kilku poziomach zaawansowania. Szczegółowe informacje na jego temat opublikujemy po wakacjach. Zachęcamy również młodzież do rozwiązywania lub analizowania rozwiązań zadań ze strony www.omg.edu.pl oraz udziału w tym bardzo prestiżowym konkursie matematycznym w przyszłym roku. Wspomniane wyżej kółko ma na celu m.in. przygotowanie gimnazjalistów do udziału w Olimpiadzie Matematycznej Gimnazjalistów natomiast licealistów do najstarszej polskiej olimpiady przedmiotowej – Olimpiadzie Matematycznej.

Organizatorzy pragną serdecznie podziękować nauczycielom matematyki za zachęcenie uczniów do udziału w konkursie.

Uroczyste wręczenie dyplomów odbędzie się podczas zakończenia roku szkolnego w szkołach zwycięzców konkursu.

Zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach i już nie możemy się doczekać dołączenia uczestników konkursu do grona uczniów naszej szkoły!