3 Bieg Charytatywny PKO – Kielce 16.09.2017

Wspania³a atmosfera, ambitna walka przy pokonywaniu kolejnych okr±¿eñ na stadionie i szczytny cel ? tak najkrócej mo¿na podsumowaæ 3. PKO Bieg Charytatywny w Kielcach.
Po raz pierwszy w Kielcach

– Dziêkujê za to, ¿e jeste¶cie z nami w Kielcach. To nasz trzeci bieg charytatywny. Dwa poprzednie by³y w Krakowie, trzeci± edycjê przenie¶li¶my do Kielc. Cel jest tak szczytny i zacny, ¿e warto trochê zmokn±æ i podj±æ to wyzwanie ? mówi³ rozpoczynaj±c imprezê Jacek Piechota, dyrektor regionu bankowo¶ci detalicznej PKO Banku Polskiego w Krakowie.
Rywalizacji biegaczy na stadionie przy ulicy Leszka Drogosza 1 z zainteresowaniem przygl±da³ siê wiceprezydent Kielc Andrzej Sygut. ? Gratulujê PKO Bankowi Polskiemu tej akcji. Cel szczytny ? obiady dla dzieci, bêd±cych pod opiek± kieleckiej Caritas. Jest piêkna zabawa i du¿o korzy¶ci. ¯yczê organizatorowi, ¿eby wytrwa³ w realizacji tego projektu ? powiedzia³ Andrzej Sygut.
Bieg mia³ charakter sztafety. Rywalizowa³y w nim piêcioosobowe dru¿yny. Ka¿dy z uczestników musia³ pokonaæ minimum jedno okr±¿enie. Rywalizacja trwa³a 60 minut.
Wszyscy spisali siê na medal
Humory dopisywa³y zawodniczkom z Maraton Team II LO Koñskie. ? ¦wietna atmosfera. Mog³yby¶my tak biec jeszcze drug± godzinê ? mówi³y zgodnie przedstawicielki tej ekipy, które po pokonaniu linii mety nie mog³y sobie odmówiæ zrobienia pami±tkowych zdjêæ z Markiem Plawgo, znanym lekkoatlet±, który by³ ambasadorem biegu w Kielcach. /Echo Dnia/
Nasz± szko³ê reprezentowa³y dwa zespo³y : „Maraton Team 1” Monika B³aut, Weronika Muska³a, Ania G³±ba³a, Julia Piwczyk i Mariusz Brzozowicz i „Maraton Team 2” Ola Zygmunt, Karolina Orman, Marta Lesiak, Maja Dêbowska, Agnieszka Dyba¶. Pokonali¶my ³±cznie 68 okr±¿eñ co daje 68 obiadów dla potrzebuj±cych.
– W sumie przebiegli¶cie 1504 okr±¿enia. Mimo nienajlepszych warunków atmosferycznych na pocz±tku biegu, pokazali¶cie charakter. Jeste¶cie wielcy! Brawo Kielce! ? krzycza³ Marek Plawgo, który ¶wietnie czu³ siê te¿ w roli prowadz±cego tê imprezê.
Nasze dziewczêta z Maraton Team 2 zajê³y 3 miejsce w klasyfikacji generalnej w kategorii zespo³ów ¿eñskich. GRATULACJE.