3 Bieg Charytatywny PKO – Kielce 16.09.2017

Wspaniała atmosfera, ambitna walka przy pokonywaniu kolejnych okrążeń na stadionie i szczytny cel – tak najkrócej można podsumować 3. PKO Bieg Charytatywny w Kielcach.
Po raz pierwszy w Kielcach

– Dziękuję za to, że jesteście z nami w Kielcach. To nasz trzeci bieg charytatywny. Dwa poprzednie były w Krakowie, trzecią edycję przenieśliśmy do Kielc. Cel jest tak szczytny i zacny, że warto trochę zmoknąć i podjąć to wyzwanie – mówił rozpoczynając imprezę Jacek Piechota, dyrektor regionu bankowości detalicznej PKO Banku Polskiego w Krakowie.
Rywalizacji biegaczy na stadionie przy ulicy Leszka Drogosza 1 z zainteresowaniem przyglądał się wiceprezydent Kielc Andrzej Sygut. – Gratuluję PKO Bankowi Polskiemu tej akcji. Cel szczytny – obiady dla dzieci, będących pod opieką kieleckiej Caritas. Jest piękna zabawa i dużo korzyści. Życzę organizatorowi, żeby wytrwał w realizacji tego projektu – powiedział Andrzej Sygut.
Bieg miał charakter sztafety. Rywalizowały w nim pięcioosobowe drużyny. Każdy z uczestników musiał pokonać minimum jedno okrążenie. Rywalizacja trwała 60 minut.
Wszyscy spisali się na medal
Humory dopisywały zawodniczkom z Maraton Team II LO Końskie. – Świetna atmosfera. Mogłybyśmy tak biec jeszcze drugą godzinę – mówiły zgodnie przedstawicielki tej ekipy, które po pokonaniu linii mety nie mogły sobie odmówić zrobienia pamiątkowych zdjęć z Markiem Plawgo, znanym lekkoatletą, który był ambasadorem biegu w Kielcach. /Echo Dnia/
Naszą szkołę reprezentowały dwa zespoły : „Maraton Team 1” Monika Błaut, Weronika Muskała, Ania Głąbała, Julia Piwczyk i Mariusz Brzozowicz i „Maraton Team 2” Ola Zygmunt, Karolina Orman, Marta Lesiak, Maja Dębowska, Agnieszka Dybaś. Pokonaliśmy łącznie 68 okrążeń co daje 68 obiadów dla potrzebujących.
– W sumie przebiegliście 1504 okrążenia. Mimo nienajlepszych warunków atmosferycznych na początku biegu, pokazaliście charakter. Jesteście wielcy! Brawo Kielce! – krzyczał Marek Plawgo, który świetnie czuł się też w roli prowadzącego tę imprezę.
Nasze dziewczęta z Maraton Team 2 zajęły 3 miejsce w klasyfikacji generalnej w kategorii zespołów żeńskich. GRATULACJE.