70 – lecie II LO

Jubileusz naszej szko³y rozpocz±³ siê 7.10.2017r. o godz. 9.30 w koneckiej kolegiacie ¶w. Miko³aja. Mszê ¶w. w intencji absolwentów, dyrektorów, nauczycieli oraz uczniów odprawi³ ks. biskup Piotr Turzyñski. Podczas homilii celebrans nawi±za³ do misji szko³y, której celem jest kszta³cenie i wychowanie w duchu prawdy i warto¶ci chrze¶cijañskich.

Po uroczysto¶ci religijnej nast±pi³a czê¶æ oficjalna, która mia³a miejsce w hali w Stadnickiej Woli. Pani dyrektor B. Salata powita³a serdecznie zebranych go¶ci. Jako pierwszy g³os zabra³ starosta konecki Bogdan Soboñ, który wraz z radnymi przekaza³ p. dyrektor czek w wysoko¶ci 10.000 z³otych na potrzeby szko³y. Nastêpnie marsza³ek województwa ¶wiêtokrzyskiego Adam Jarubas, sk³adaj±c ¿yczenia, wrêczy³ pami±tkowy grawerton oraz nagrodzi³ zas³u¿onych dyrektorów i nauczycieli. Podczas uroczysto¶ci Nagrodami Starosty Koneckiego uhonorowani zostali: dyrektor Beata Salata,  wicedyrektor J. Fornal, p. Mariusz Brzozowicz oraz p. Pawe³ Dziuba. W czê¶ci oficjalnej g³os zabrali tak¿e: wiceburmistrz K. Jasiñski, wicestarosta A. M. Lenart, dyrektor I LO Wojciech Jasnos, dyrektor ZSP nr 2  J. Rybiñski oraz dyrektor O¶rodka Szkolno – Wychowawczego w Baryczy J. S³uszniak.

Drug± czê¶æ spotkania w Stadnickiej Woli przygotowa³a p. E. Paszyñska. Aktorzy zespo³u Lustro wraz z nauczycielami – absolwentami, zaprezentowali cz. artystyczn± zatytu³owan± ¯ywot cz³owieka poczciwego. W rolê kelnerki, lekarza oraz policjanta wcielili siê kolejno: p. M. Mucha, p. P. Wojna i p. P. Mostowski. Jak siê okaza³o, aktorstwo stanowi ich drug± naturê:) Spotkanie zakoñczy³o siê wykonaniem piosenki J. Kaczmarskiego Nasza klasa. Nad ca³o¶ci± spotkania czuwa³y panie: E. Paszyñska i K. Kordel. Piêkn± dekoracjê wykona³a p. Justyna Soja – Sadowska.

Kolejna czê¶æ obchodów mia³a miejsce w murach naszego liceum i rozpoczê³a siê obiadem. Go¶cie mogli skosztowaæ m.in. pierogów i pieczonego dzika oraz wypiæ kawê, degustuj±c ró¿ne rodzaje ciast. Jak na jubileusz przysta³o, nie oby³o siê bez tortu! W serdecznej atmosferze zgromadzeni mogli oddaæ siê wspomnieniom, zwiedzaj±c szko³ê i ogl±daj±c zdjêcia pochodz±ce zarówno od pracowników szko³y, jak i absolwentów. Nad opraw± muzyczn± spotkania czuwa³ zespó³ absolwentów Dominiki i Marcina Wróbel.

Koñcz±cy obchody Bal Absolwenta rozpocz±³ siê o godz. 20.00 w sali O¶rodka Wypoczynkowego  £ucznik w Sielpi.

G. D.