70 – lecie II LO

Jubileusz naszej szkoły rozpoczął się 7.10.2017r. o godz. 9.30 w koneckiej kolegiacie św. Mikołaja. Mszę św. w intencji absolwentów, dyrektorów, nauczycieli oraz uczniów odprawił ks. biskup Piotr Turzyński. Podczas homilii celebrans nawiązał do misji szkoły, której celem jest kształcenie i wychowanie w duchu prawdy i wartości chrześcijańskich.

Po uroczystości religijnej nastąpiła część oficjalna, która miała miejsce w hali w Stadnickiej Woli. Pani dyrektor B. Salata powitała serdecznie zebranych gości. Jako pierwszy głos zabrał starosta konecki Bogdan Soboń, który wraz z radnymi przekazał p. dyrektor czek w wysokości 10.000 złotych na potrzeby szkoły. Następnie marszałek województwa świętokrzyskiego Adam Jarubas, składając życzenia, wręczył pamiątkowy grawerton oraz nagrodził zasłużonych dyrektorów i nauczycieli. Podczas uroczystości Nagrodami Starosty Koneckiego uhonorowani zostali: dyrektor Beata Salata,  wicedyrektor J. Fornal, p. Mariusz Brzozowicz oraz p. Paweł Dziuba. W części oficjalnej głos zabrali także: wiceburmistrz K. Jasiński, wicestarosta A. M. Lenart, dyrektor I LO Wojciech Jasnos, dyrektor ZSP nr 2  J. Rybiński oraz dyrektor Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Baryczy J. Słuszniak.

Drugą część spotkania w Stadnickiej Woli przygotowała p. E. Paszyńska. Aktorzy zespołu Lustro wraz z nauczycielami – absolwentami, zaprezentowali cz. artystyczną zatytułowaną Żywot człowieka poczciwego. W rolę kelnerki, lekarza oraz policjanta wcielili się kolejno: p. M. Mucha, p. P. Wojna i p. P. Mostowski. Jak się okazało, aktorstwo stanowi ich drugą naturę:) Spotkanie zakończyło się wykonaniem piosenki J. Kaczmarskiego Nasza klasa. Nad całością spotkania czuwały panie: E. Paszyńska i K. Kordel. Piękną dekorację wykonała p. Justyna Soja – Sadowska.

Kolejna część obchodów miała miejsce w murach naszego liceum i rozpoczęła się obiadem. Goście mogli skosztować m.in. pierogów i pieczonego dzika oraz wypić kawę, degustując różne rodzaje ciast. Jak na jubileusz przystało, nie obyło się bez tortu! W serdecznej atmosferze zgromadzeni mogli oddać się wspomnieniom, zwiedzając szkołę i oglądając zdjęcia pochodzące zarówno od pracowników szkoły, jak i absolwentów. Nad oprawą muzyczną spotkania czuwał zespół absolwentów Dominiki i Marcina Wróbel.

Kończący obchody Bal Absolwenta rozpoczął się o godz. 20.00 w sali Ośrodka Wypoczynkowego  Łucznik w Sielpi.

G. D.