” A je¶li mi³o¶æ – co to jest takiego? „

Czwartkowe popo³udnie ósmego lutego b.r. zgromadzi³o w naszym liceum licznie przyby³ych studentów Uniwersytetu Trzeciego Wieku, nauczycieli emerytów i cz³onków grona pedagogicznego. S³owa Petrarki stanowi³y motto do poetyckich rozwa¿añ po¶wiêconych mi³o¶ci – najpiêkniejszemu z ludzkich uczuæ. Atrakcj± spotkania, które, z w³a¶ciwym sobie urokiem, poprowadzi³a Julia Gunerka, sta³o siê czytanie wierszy zarówno przez m³odzie¿ naszej szko³y, jak równie¿ przyby³ych go¶ci. Zebrani zaprezentowali utwory klasyków oraz w³asne w nastrojowej atmosferze, przy degustacji, zgodnie z tradycj± t³ustoczwartkow±, smakowitych p±czków, które zapewni³a Cukiernia E. Waligórski. Wiersze autorskie zaprezentowali: p. Janina Malicka, p. Teresa Dunajska, p. Letus³awa Rejczak, p. Ewa Starom³yñska. W¶ród wykonawców us³yszeli¶my tak¿e: p. Annê Jêdrasik, p. Annê Szatkowsk±, p. Barbarê Stefañczyk, p. El¿bietê Bilsk±, p. Jolantê Gregorczyk, p. Mariana Jedynaka, p. Andrzeja Ko³odziejczyka oraz uczniów II LO: Martynê Marchewkê, Izabelê Ferensztajn, Annê G³±ba³ê, Dominikê Matyniê, Dominikê Fr±c, Patrycjê Godzisz, Dawida Solarza. Niezwyk³ych wzruszeñ dostarczy³a zebranym recytacja liryku A. Mickiewicza pt. ” Niepewno¶æ ” w wykonaniu Patryka Czekaja, który zadedykowa³ ten wiersz swojej kole¿ance. Oryginalne interpretacje zosta³y uzupe³niane piêknymi, romantycznymi piosenkami w wykonaniu Weroniki Muska³y i Patryka Matyni, Magdaleny Król, Joanny My¶liwy, Aleksandry i Marty Gierczak, Aleksandry Dajer, Julii Gunerki. Oprawê muzyczn± zapewnili: Aleksandra Zmieniecka, Aleksandra i Marta Gierczak, Piotr Pawlik, Krzysztof Gonerka, Marcin Kuleta, Konrad S³owik oraz Daniel Kania. Nad sprzêtem technicznym czuwa³ niezawodny Grzegorz Sipika, a dekoracjê wykona³a Wiktoria Chojnacka. Spotkanie przygotowa³y p. J. Wo³czyñska i p. G. Stolarska – Dukat.

G.D.