” A jeśli miłość – co to jest takiego? „

Czwartkowe popołudnie ósmego lutego b.r. zgromadziło w naszym liceum licznie przybyłych studentów Uniwersytetu Trzeciego Wieku, nauczycieli emerytów i członków grona pedagogicznego. Słowa Petrarki stanowiły motto do poetyckich rozważań poświęconych miłości – najpiękniejszemu z ludzkich uczuć. Atrakcją spotkania, które, z właściwym sobie urokiem, poprowadziła Julia Gunerka, stało się czytanie wierszy zarówno przez młodzież naszej szkoły, jak również przybyłych gości. Zebrani zaprezentowali utwory klasyków oraz własne w nastrojowej atmosferze, przy degustacji, zgodnie z tradycją tłustoczwartkową, smakowitych pączków, które zapewniła Cukiernia E. Waligórski. Wiersze autorskie zaprezentowali: p. Janina Malicka, p. Teresa Dunajska, p. Letusława Rejczak, p. Ewa Staromłyńska. Wśród wykonawców usłyszeliśmy także: p. Annę Jędrasik, p. Annę Szatkowską, p. Barbarę Stefańczyk, p. Elżbietę Bilską, p. Jolantę Gregorczyk, p. Mariana Jedynaka, p. Andrzeja Kołodziejczyka oraz uczniów II LO: Martynę Marchewkę, Izabelę Ferensztajn, Annę Głąbałę, Dominikę Matynię, Dominikę Frąc, Patrycję Godzisz, Dawida Solarza. Niezwykłych wzruszeń dostarczyła zebranym recytacja liryku A. Mickiewicza pt. ” Niepewność ” w wykonaniu Patryka Czekaja, który zadedykował ten wiersz swojej koleżance. Oryginalne interpretacje zostały uzupełniane pięknymi, romantycznymi piosenkami w wykonaniu Weroniki Muskały i Patryka Matyni, Magdaleny Król, Joanny Myśliwy, Aleksandry i Marty Gierczak, Aleksandry Dajer, Julii Gunerki. Oprawę muzyczną zapewnili: Aleksandra Zmieniecka, Aleksandra i Marta Gierczak, Piotr Pawlik, Krzysztof Gonerka, Marcin Kuleta, Konrad Słowik oraz Daniel Kania. Nad sprzętem technicznym czuwał niezawodny Grzegorz Sipika, a dekorację wykonała Wiktoria Chojnacka. Spotkanie przygotowały p. J. Wołczyńska i p. G. Stolarska – Dukat.

G.D.