AKCJA POMOCY ,,BUDZIMY DOBRO’’

W dniach 21-23 marca w II Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Skłodowskiej-Curie w Końskich została przeprowadzona zbiórka pieniędzy na rehabilitację wybudzonej ze śpiączki Magdy Jaworskiej. Inicjatorkami akcji ,,Budzimy dobro’’ były Natalia i Zuzanna Staciwa- uczennice klasy IIA1. Natomiast opiekunami wydarzenia były Pani Dyrektor Beata Salata i Pani Ewa Szwed.

15-letnia Magda, pochodząca z gminy Końskie, zapadła w śpiączkę w wyniku tragicznego wypadku, który miał miejsce 20 listopada 2014 roku w Rogowie. Przez 15 miesięcy była intensywnie, i co najważniejsze skutecznie, rehabilitowana w Klinice Budzik. 15 marca została wybudzona ze śpiączki jako 26 pacjent Fundacji Ewy Błaszczyk! Przed nią nadal dużo pracy, by wrócić do pełnej sprawności.

indeks4

Pierwszy dzień akcji rozpoczęto od rozwieszenia ogłoszeń, plakatów i balonów zachęcających do włączenia się w zbiórkę pieniędzy. Już w poniedziałkowe przedpołudnie dwie puszki były bardzo ciężkie.Wydarzenie ,,Budzimy Dobro’’ dobiegło końca w środę. Uczniowie wyposażeni w przygotowane przez siebie transparenty wspólnie nagrali także filmik urodzinowy dla Magdy, która 27 marca, w niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego obchodziła 15 urodziny.

W filmiku urodzinowym dla Magdy wystąpili także m. in. : Burmistrz Miasta i Gminy Końskie Pan Krzysztof Obratański, dziennikarka  programu ,,Dzień Dobry TVN’’ i prowadząca blog ,,Bóg w Wielkim mieście’’ – Katarzyna Olubińska, zespół ,,12 kamieni’’ i  wiele innych osób.

Link do filmiku urodzinowego: https://www.youtube.com/watch?v=CqKScsHbJ5Q

Magda  uśmiechała się, kiedy oglądała życzenia, co każdego niezwykle cieszy.

W zbiórkę pieniędzy na rehabilitację chętnie włączali się nie tylko uczniowie, rodzice, nauczyciele, lecz także  osoby spoza naszej szkoły. Po przeliczeniu kwoty z dwóch puszek wolontariuszki zebrały na rehabilitację Madzi aż 1664,26 zł!

Warto dodać, że akcja pomocy Madzi została wspomogła także firma Tupperware, która dokonała przelewu w wysokości 520zł na jej rehabilitację.

Relację z akcji można było śledzić na bieżąco na facebook’owym wydarzeniu ,,Budzimy Dobro’’ , które cieszyło się dużym zainteresowaniem. Także ze strony lokalnej prasy.

– Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w akcję ,,Budzimy Dobro’’ . Jesteśmy wzruszone, że mamy wokół ludzi, o tak dobrych i pięknych sercach. – mówią Natalia i Zuzia.

Fotograf: Natalia Łazarczyk