Bierzemy udział w akcji „Sprzątanie Świata”

W dniu 15 września 2017 po raz kolejny uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskiej akcji „Sprzątanie Świata”. W tym roku akcja odbywała się pod hasłem- „Nie ma śmieci – są surowce”. Celem 24 edycji było zwrócenie uwagi na to, że przedmioty, które potocznie nazywamy śmieciami, są w rzeczywistości surowcami, które powinny z powrotem trafić do wykorzystania. W Polsce recyklingowi poddawane jest zaledwie 26% odpadów komunalnych, jest więc ogromna potrzeba zwiększenia efektywności systemu gospodarki odpadami. Powinniśmy także podjęć osobiste wyzwania takie jak: zmniejszenie ilości tworzonych odpadów, używanie własnych toreb na zakupach, pamiętanie o tym, że nie ma śmieci- są surowce!

Jak co roku – staraliśmy się uprzątnąć tereny leśne, przy trasie Końskie – Wąsosz Konecki. Obserwowaliśmy także zmiany zachodzące w środowisku na skutek składowania odpadów w pobliskim lesie przez mieszkańców. Co roku usiłujemy rozbudzić świadomość ekologiczną mieszkańców naszego miasta i uświadomić wszystkim, że o przyrodę należy dbać i szanować ją, a ona potrafi odwdzięczyć się nie tylko pięknem, ale i surowcami – co widać na jednej z fotografii z tegorocznej akcji.

Składamy podziękowanie młodzieży i opiekunom za udział w naszym przedsięwzięciu:

klasie ID (opiekunowie – L. Janiszewska, I. Ambroszczyk),

klasie IIA (opiekunowie – M. Bernacka-Pluta, P. Wojna, M. Janus),

klasie IIIC1 (opiekunowie – I. Zapała, A. Janus),

klasie IIID (opiekunowie – A. Woźniak, A. Jakubowska).

Zapraszamy chętnych do udziału w przedsięwzięciu w przyszłym roku!

Do zobaczenia!

L. Janiszewska – szkolny koordynator akcji