Bierzemy udzia³ w akcji ?Sprz±tanie ¦wiata?

W dniu 15 wrze¶nia 2017 po raz kolejny uczniowie naszej szko³y wziêli udzia³ w ogólnopolskiej akcji ?Sprz±tanie ¦wiata?. W tym roku akcja odbywa³a siê pod has³em- ?Nie ma ¶mieci ? s± surowce?. Celem 24 edycji by³o zwrócenie uwagi na to, ¿e przedmioty, które potocznie nazywamy ¶mieciami, s± w rzeczywisto¶ci surowcami, które powinny z powrotem trafiæ do wykorzystania. W Polsce recyklingowi poddawane jest zaledwie 26% odpadów komunalnych, jest wiêc ogromna potrzeba zwiêkszenia efektywno¶ci systemu gospodarki odpadami. Powinni¶my tak¿e podjêæ osobiste wyzwania takie jak: zmniejszenie ilo¶ci tworzonych odpadów, u¿ywanie w³asnych toreb na zakupach, pamiêtanie o tym, ¿e nie ma ¶mieci- s± surowce!

Jak co roku ? starali¶my siê uprz±tn±æ tereny le¶ne, przy trasie Koñskie – W±sosz Konecki. Obserwowali¶my tak¿e zmiany zachodz±ce w ¶rodowisku na skutek sk³adowania odpadów w pobliskim lesie przez mieszkañców. Co roku usi³ujemy rozbudziæ ¶wiadomo¶æ ekologiczn± mieszkañców naszego miasta i u¶wiadomiæ wszystkim, ¿e o przyrodê nale¿y dbaæ i szanowaæ j±, a ona potrafi odwdziêczyæ siê nie tylko piêknem, ale i surowcami – co widaæ na jednej z fotografii z tegorocznej akcji.

Sk³adamy podziêkowanie m³odzie¿y i opiekunom za udzia³ w naszym przedsiêwziêciu:

klasie ID (opiekunowie – L. Janiszewska, I. Ambroszczyk),

klasie IIA (opiekunowie – M. Bernacka-Pluta, P. Wojna, M. Janus),

klasie IIIC1 (opiekunowie ? I. Zapa³a, A. Janus),

klasie IIID (opiekunowie ? A. Wo¼niak, A. Jakubowska).

Zapraszamy chêtnych do udzia³u w przedsiêwziêciu w przysz³ym roku!

Do zobaczenia!

L. Janiszewska ? szkolny koordynator akcji