Czas na zdrowie

20 maja w naszej szkole podczas Dnia Drzwi Otwartych odbył się festyn „Czas na zdrowie”. Jego celem była promocja idei zdrowego stylu życia, właściwego odżywiania i aktywności fizycznej. Wydarzenie zostało zorganizowane przez nauczycieli: panią Marlenę Bernacką- Plutę i pana Piotra Mostowskiego. Uczniowie naszej szkoły oraz odwiedzający ją gimnazjaliści mogli skorzystać z porad dietetyka- pana Łukasza Piskrzyńskiego, który przygotował prelekcję na temat: Niechaj pożywienie będzie lekarstwem, a lekarstwo pożywieniem- czyli kilka słów o jedzeniu. Następnie wszyscy uczestnicy mogli wziąć udział w quizie dotyczącym zdrowego odżywiania się.

Na sali gimnastycznej każdy mógł spróbować ekologicznych, zdrowych smakołyków przygotowanych przez uczniów, nauczycieli oraz zaproszonych gości. Można było skosztować dietetycznych ciasteczek orkiszowych lub pożywnych ciasteczek owsianych. Wszyscy mogli poczęstować się domowym chlebem razowym, zdrowymi przekąskami pokrzywowymi, musem z kaszy jaglanej, czy podpłomykami z podagrycznikiem. Panie Monika Bankiewicz i Katarzyna Binkowska z gospodarstwa agroturystycznego częstowały wszystkich pysznym, orzeźwiającym sokiem jabłkowym. Co ciekawe, można było także posmakować świeżych ziół: stewii, mięty, melisy, rozmarynu, szałwii, majeranku, mięty cytrynowej oraz zdobyć wiedzę na temat ich zastosowania. Dużym zainteresowaniem cieszyło się stanowisko, przy którym pani Justyna Pargieła- ekspert zdrowego żywienia, zaprezentowała produkty z kręgu zdrowej żywności oraz opowiadała o ich wpływie na nasze zdrowie i samopoczucie. Na boisku szkolnym odbywały się nietypowe konkurencje sportowe tj. wyścig w workach, przeciąganie auta, strzelania do butelek z pistoletu paintball. Wszystkim dostarczyły one niesamowitych emocji oraz wrażeń. Poniżej przedstawiamy fotorelację z tego dnia.