Czas na zdrowie

20 maja w naszej szkole podczas Dnia Drzwi Otwartych odby³ siê festyn ?Czas na zdrowie?. Jego celem by³a promocja idei zdrowego stylu ¿ycia, w³a¶ciwego od¿ywiania i aktywno¶ci fizycznej. Wydarzenie zosta³o zorganizowane przez nauczycieli: pani± Marlenê Bernack±- Plutê i pana Piotra Mostowskiego. Uczniowie naszej szko³y oraz odwiedzaj±cy j± gimnazjali¶ci mogli skorzystaæ z porad dietetyka- pana £ukasza Piskrzyñskiego, który przygotowa³ prelekcjê na temat: Niechaj po¿ywienie bêdzie lekarstwem, a lekarstwo po¿ywieniem- czyli kilka s³ów o jedzeniu. Nastêpnie wszyscy uczestnicy mogli wzi±æ udzia³ w quizie dotycz±cym zdrowego od¿ywiania siê.

Na sali gimnastycznej ka¿dy móg³ spróbowaæ ekologicznych, zdrowych smako³yków przygotowanych przez uczniów, nauczycieli oraz zaproszonych go¶ci. Mo¿na by³o skosztowaæ dietetycznych ciasteczek orkiszowych lub po¿ywnych ciasteczek owsianych. Wszyscy mogli poczêstowaæ siê domowym chlebem razowym, zdrowymi przek±skami pokrzywowymi, musem z kaszy jaglanej, czy podp³omykami z podagrycznikiem. Panie Monika Bankiewicz i Katarzyna Binkowska z gospodarstwa agroturystycznego czêstowa³y wszystkich pysznym, orze¼wiaj±cym sokiem jab³kowym. Co ciekawe, mo¿na by³o tak¿e posmakowaæ ¶wie¿ych zió³: stewii, miêty, melisy, rozmarynu, sza³wii, majeranku, miêty cytrynowej oraz zdobyæ wiedzê na temat ich zastosowania. Du¿ym zainteresowaniem cieszy³o siê stanowisko, przy którym pani Justyna Pargie³a- ekspert zdrowego ¿ywienia, zaprezentowa³a produkty z krêgu zdrowej ¿ywno¶ci oraz opowiada³a o ich wp³ywie na nasze zdrowie i samopoczucie. Na boisku szkolnym odbywa³y siê nietypowe konkurencje sportowe tj. wy¶cig w workach, przeci±ganie auta, strzelania do butelek z pistoletu paintball. Wszystkim dostarczy³y one niesamowitych emocji oraz wra¿eñ. Poni¿ej przedstawiamy fotorelacjê z tego dnia.