,,Dwujęzyczne Świętokrzyskie”

17 października 2016r. uczniowie klasy 1C1 wraz z nauczycielkami p. Izabelą Zapałą i p. Magdaleną Siatkowską wzięli udział w konferencji ,,Grow Your Passion, Bring More Value! The Role of Attitude in the Acquisition of a Foreign Language” zorganizowanej jako część projektu ,,Dwujęzyczne Świętokrzyskie”. Patronat objął marszałek województwa świętokrzyskiego p. Adam Jarubas we współpracy z Cambridge English Language Assessment & Katolickim Liceum Ogólnokształcącym im. św. Stanisława Kostki w Kielcach. Konferencję prowadził p. Andrzej Łukasik, doradca  marszałka województwa świętokrzyskiego.

Projekt ,,Dwujęzyczne Świętokrzyskie” zakłada wprowadzenie nauczania przedmiotów w języku angielskim, co funkcjonuje już w naszym liceum.

Podczas konferencji wystąpili: marszałek województwa świętokrzyskiego p. Adam Jarubas, przedstawiciele Cambridge English Language Assessment, Sange Sood i Robert Cassettari, trenerzy języka angielskiego oraz uczniowie szkół ponadgimnazjalnych.

Po wystąpieniach znakomitych gości odbyły się dwie dyskusje panelowe. W jednej z nich wzięła udział Anna Kusztal, która godnie reprezentowała nasze liceum, opowiadając o znaczeniu języka angielskiego w jej życiu i wyjaśniając, czym jest dla niej dwujęzyczność.

20161017_122555

20161017_100018