Dzień Drzwi Otwartych w II LO

20 maja drzwi naszego liceum zostały szeroko otwarte dla wszystkich gimnazjalistów. Tego dnia mieli oni możliwość zwiedzenia szkoły, porozmawiania z jej uczniami, którzy służyli radą, co do wyboru nowej szkoły i profilu.

Każda klasa przygotowała atrakcje dla odwiedzających. W pracowni chemicznej oraz fizycznej gimnazjaliści mogli obserwować bądź też wykonywać interesujące i pouczające doświadczenia przeprowadzane przez uczniów klasy akademickiej pod opieką nauczycieli: pani Agnieszki Jakubowskiej oraz pani Agnieszki Wojtaszek- Szwarc.

Uczniowie klasy językowej przebrali się za barwne postaci z „Alicji w Krainie Czarów” oraz przygotowali słodki poczęstunek pod hasłem „Herbatka u Kapelusznika”, który połączyli z projekcją wspomnianego filmu w języku angielskim. W sali historycznej została wyświetlona prezentacja multimedialna poświęcona projektowi edukacyjnemu „Szkoła Dialogu”, realizowanemu przez  uczniów naszego liceum w roku szkolnym 2015/2016. Prezentację komentowały uczestniczki projektu: Aleksandra Węglińska i Julia Swat z klasy II b. W każdej pracowni gimnazjaliści mogli porozmawiać z uczącymi w naszej szkole nauczycielami, którzy chętnie odpowiadali na pytania gimnazjalistów dotyczące przebiegu nauki w II LO. Niespodzianką przygotowaną dla gimnazjalistów był także trwający tego dnia w szkole festyn „Czas na zdrowie”. Na sali gimnastycznej można było spróbować smacznych i zdrowych smakołyków, zasięgnąć rady dietetyka, sprawdzić swoją sprawność fizyczną w nietypowych konkurencjach sportowych, a nawet wziąć udział w szkoleniu w zakresie udzielania pierwszej pomocy.

(Więcej na temat festynu „Czas na zdrowie” czytaj tu)

Cieszymy się, że tego dnia odwiedziło nas tak wielu gimnazjalistów, gdyż w ten sposób mogli doświadczyć, panującej na co dzień w szkole, atmosfery życzliwości i otwartości. Ponadto mogli przekonać się, że II LO daje swym uczniom możliwość rozwijania wielu zainteresowań. Uczniowie naszego liceum starali się pokazać, że nauka w nim nie sprowadza się do „wkuwana regułek”, lecz polega na zdobywaniu wiedzy drogą praktycznych doświadczeń. Nie pozostaje zatem nic innego, jak tylko napisać: Do zobaczenia we wrześniu!