EKOlimpiada

W dniu 10.06.2014 r. na stadionie MKS Neptun odbyła się EKOlimpiada, czyli rywalizacja klas I i II naszej szkoły. Uczniowie współzawodniczyli ze sobą  w licznych konkurencjach sportowych, mieli również możliwość pokazania swojej inwencji twórczej podczas tworzenia EKO LOGA i sprawdzenia się w quizie o tematyce ekologicznej, który przeprowadził dla uczniów pan mgr inż. Marian Szałda ze Świętokrzyskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Modliszewicach. Po wyrównanej rywalizacji ostatecznie wygrała klasa IIE, której wychowawczynią jest pani Grażyna Stolarska-Dukat. Zwycięska klasa otrzymała puchar oraz bon pieniężny w wysokości 1500 zł na organizację wycieczki o charakterze ekologicznym.

Za pomoc w zorganizowaniu przedsięwzięcia pragniemy podziękować Zarządowi Starostwa Powiatowego w Końskich, który przyznał naszej szkole pieniądze na realizację eko-projektu. Dzięki temu udało się kupić niezbędny sprzęt do organizacji zawodów i ufundować nagrodę dla najlepszej klasy. Pomysłodawcą imprezy był pan Piotr Mostowski, nauczyciel wychowania fizycznego, a w organizację włączyli się wszyscy nauczyciele przedmiotu.

Mamy nadzieję, że ta ciekawa inicjatywa wejdzie na stałe do harmonogramu roku szkolnego.

IMG_20140610_145315