Geograficzne spotkanie na Sportowej

Tuż przed rozpoczęciem ferii zimowych, 8 lutego, pasjonaci geografii mieli okazję wysłuchać niezmiernie ciekawego wykładu dr Tomasza Witesa – pracownika naukowo-dydaktycznego Wydziału Geografii i Studiów Regionalnych Uniwersytetu Warszawskiego pt. „IZRAEL – PAŃSTWO JEDNEGO BOGA, DWÓCH NARODÓW TRZECH RELIGII”.

Wykład odbył się w ramach umowy patronackiej z Uniwersytetem Warszawskim. Uczestniczyli w nim nauczyciele i uczniowie z gimnazjów Powiatu Koneckiego oraz klas rozszerzających geografię i wiedzę o społeczeństwie z naszej szkoły.

Była to niezwykła okazja do poszerzenia wiedzy na temat zróżnicowania religijnego i kulturowego tego niewielkiego, lecz wysoko rozwiniętego państwa w Azji. O dużym zainteresowaniu tematyką świadczyły liczne pytania zadawane przez uczestników spotkania.