Geografowie II LO po raz drugi na podium w Wielkiej Lekcji Geografii.

W dniach 19-23 listopada odbyła się w Łodzi 16 edycja międzynarodowego festiwalu gwiazd alpinizmu, eksploracji, sportu, przygody i filmu czyli Explorers Festival.

W ramach Festivalu w piątek, odbyła się Wielka Lekcja Geografii zakończona testem na Najlepszego Młodego Geografa i Najlepszą Szkołę. Na wykłady przyjechała młodzież z kilkudziesięciu szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski. Ogółem w Auli Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego zasiadło ok. 800 uczniów.

Nasi uczniowie pod opieką merytoryczną mgr Jolanty Gad odnieśli niebywały sukces.
Laureatami konkursu zostali: Daria Koprowska (III E) i Maciej Janiszewski (III E).
Bardzo dobre wyniki indywidualne drużyny pozwoliły na zajęcie wysokiego III miejsca w Teście Najlepsza Szkoła wśród około 80 szkół z całego kraju.

Skład drużyny szkolnej: Daria Koprowska (III E), Maciej Janiszewski (III E), Piotr Rodzoch (I A1), Krystian Książek (I A1), Aleksandra Ilska (III A1), Damian Gil (III A1), Martyna Wieczorek (IIA1), Weronika Andryszczyk (II A1), Wiktoria Czyż (I E), Wojciech Woźnica (I E).

Gratulujemy!

DSC_6589 DSC_6590 DSC_6476 DSC_6519 DSC_6562