,,Godne Dzieciństwo” z TESCO

Polski Czerwony Krzyż od 2012 r. współpracuje z TESCO Polska w ramach programu ,,Godne Dzieciństwo”. W 2014 r. we wszystkich zbiórkach na terenie sklepów udało się zebrać kwotę ponad 333 tys. złotych.

,,Godne Dzieciństwo” to program wspierający dzieci i młodzież z rodzin potrzebujących, w ramach którego PCK stwarza najmłodszym szansę na zaspokajanie potrzeb bytowych, edukacyjnych i rozwojowych. Więcej o programie:

,,Wyprawka dla Żaka”

Tegoroczna zbiórka przebiegała pod hasłem ,,Wyprawka dla Żaka” i odbywała się w dniach 18 – 20.09.2015 r. w całym kraju wolontariusze PCK kwestowali w celu pozyskania środków na wyposażenie ubogich dzieci w wyprawki szkolne (zeszyty i przybory szkolne).

W koneckiej akcji uczestniczyli uczniowie naszej szkoły:

Angelika Boba, Marta Dukat, Patrycja Gawrońska, Julia Kassyk, Aleksandra Kuleta – kl. II A1

Oliwia Garbacz, Daria Kaczmarczyk, Weronika Kołba – kl. II D

Anna Pancer, Aleksandra Sołtuniak, Wojciech Woźnica – kl. II E

Zebrali łącznie ponad 400 zł.

Nad właściwym przebiegiem akcji czuwała p. E. Król-Zmieniecka.
M.D.

,,Godne Dzieciństwo”

Grudzień to miesiąc wyjątkowo oczekiwany przez dzieci, dlatego uczniowie naszej szkoły kolejny raz pospieszyli z pomocą tym najuboższym z naszego powiatu. W dniach 02.12. – 04.12.2016 r. kwestowali w hipermarkecie Tesco w ramach ogólnopolskiej akcji ,, Godne Dzieciństwo”. Udało się zebrać ponad 800 zł oraz produkty o przedłużonej trwałości i słodycze, które zostaną przeznaczone na świąteczne paczki.

W akcji udział wzięli:

Kamil Kowalski, Katarzyna Nowek – kl. I A

Klaudia Dunajska, Jakub Gałwiaczek, Jakub Grot, Karolina Kowalczyk – kl. I D

Dominik Chendoszko, Julia Goszcz, Klaudia Kowalska – kl. II A1

Marta Dukat – kl. III A1

Marta Dębowska, Katarzyna Madej, Karolina Matuszczak – kl. III D

Anna Pancer, Katarzyna Pękala, Klaudia Pluta, Aleksandra Sołtuniak, Wojciech Woźnica – kl. III E

Gościnnie:

Katarzyna Karasińska, Aleksandra Zmieniecka – Gimnazjum nr 2 w Końskich

Aleksandra Dukat – I Liceum Ogólnokształcące w Końskich

Akcję koordynowały: p. Ewa Król – Zmieniecka, p. Grażyna Stolarska – Dukat.

M.D.