Goście, goście!

II LO w Końskich po raz kolejny gościło studentów z organizacji AIESEC, którzy przybyli do naszej szkoły w ramach projektu „Peace – crosscultural understanding”. Byli to Firehiwot Nesro Kedir z Etiopii, Salome Gratua z Gruzji i Shavein  Kumar z Malezji.

Studenci prowadzili zajęcia w szkole od 17 do 22 lutego 2014, opowiadali o swoich krajach, prowadzili dyskusje oraz uczyli swojego języka i narodowego tańca. Licealiści nie pozostali dłużni i nauczyli Gości poloneza.

Wolontariusze zostali niezwykle ciepło przyjęci przez uczniów II LO, którzy z przyjemnością wracali do nich na zajęcia. Nie dało się nie zauważyć radości, która płynęła z faktu poznania się obu stron.

21 lutego  na zajęcia z wolontariuszami przyszli uczniowie Gimnazjum nr 2, którzy bardzo entuzjastycznie podeszli do zajęć z obcokrajowcami, żywo odpowiadali na ich pytania i brali udział w proponowanych ćwiczeniach.

Wszystkim zaangażowanym dziękujemy za serdeczne przyjęcie naszych Gości i zapewnienie im ciepłej atmosfery. Żegnając Fire, Salome i Shaveina usłyszeliśmy „Szkoda wyjeżdżać, czujemy się tu jak w domu ”.