HERZLICH WILlKOMMEN IN WIEN

W dniach 27 -31 maja 2018 miała miejsce wycieczka do Wiednia zorganizowana przez p. Agnieszkę Woźniak. W wyjeździe brała udział głównie młodzież z IIc1 , ponieważ język niemiecki jest jednym z języków, które rozszerzają. Program wycieczki obejmował wiele atrakcji. Uczniowie zwiedzili najpiękniejsze miejsca stolicy Austrii : Belveder, Hundertwasserhaus, Haus der Musik, pałac Schönbrunn, Möbel Museum Wien, Wiener Prater oraz Hofburg. Ponadto każdy mógł spróbować tradycyjnych potraw kuchni austriackiej, czyli sznycla wiedeńskiego oraz słynnego tortu Sachera. Uczestnicy chętnie zwiedzali miasto i posługiwali się językiem niemieckim. Poznali wiele nowych słówek i wyrażeń, które zapewne przydadzą im się podczas lekcji niemieckiego w szkole.

Wyjazd przebiegł w miłej i sympatycznej atmosferze.

Opiekunowie wyjazdu: p.Agnieszka Woźniak oraz p.Marlena Bernacka-Pluta