II LO dzieciom

5 czerwca w Parku Miejskim w Końskich odbył się festyn z okazji Dnia Dziecka. Tego dnia grupa uczniów naszej szkoły wraz z nauczycielami przygotowała dla najmłodszych kilka atrakcji. Uczniowie klasy 2 A1 pod opieką Pani Agnieszki Jakubowskiej przygotowali pokazy doświadczeń chemicznych. Kolorowe reakcje z manganianem potasu dla młodych widzów wydawały się wręcz zjawiskami magicznymi, zaś „bomby dymne” wywołały u niejednego dreszczyk emocji. Odważni mieli również możliwość czynnego asystowania podczas doświadczeń przeprowadzanych przez uczniów naszego liceum. W ramach festynu odbyły się także dwie wycieczki po koneckim parku. „Chodźmy na kawkę! – czyli spacer ornitologiczny” prowadzony był przez uczennicę kl. IA1, Karolinę Prochowską, a pomagali jej: Julia Goszcz, Kowalska Klaudia i Paweł Mijas.  Była to dobra okazja, aby obserwować ptaki, poznawać ich głosy, uczyć się rozpoznawania gatunków. Na spacer dendrologiczny –„Nie wszystko to lipa” zaprosiła nauczycielka biologii Ewa Król- Zmieniecka. Podczas niego można było się dowiedzieć jak po kształcie blaszki liściowej rozpoznać gatunek drzewa, jak bez specjalistycznych przyrządów zmierzyć jego wysokość, czy jak ustalić jego wiek. „Botanika na kocyku – poznajemy niektóre tajemnice roślin”  to kolejna zaproponowana przez naszą szkołę atrakcja, której celem było upowszechnienie wśród najmłodszych wiedzy przyrodniczej w łatwy i przyjemny sposób. Uczennice z kl. II D: Oliwia Garbacz, Karolina Matuszczak, Weronika Młynarczyk, Ewa Wychowaniec, Adrianna Płodzik i Daria Kaczmarczyk przeprowadziły szereg doświadczeń i pokazów m.in. skąd pochodzi zapach ziół, po co roślinom kolory, jak gospodarują wodą, które zawierają więcej witaminy C, jak pracują roślinne fabryki tlenu.

Ponadto, na stoisku promocyjnym naszego liceum, najmłodsi dostawali słodkie upominki. Natomiast trochę starsze dzieci mogły zapoznać się ofertą edukacyjną szkoły, porozmawiać z nauczycielami uczącymi w naszym II LO.