II LO dzieciom

5 czerwca w Parku Miejskim w Koñskich odby³ siê festyn z okazji Dnia Dziecka. Tego dnia grupa uczniów naszej szko³y wraz z nauczycielami przygotowa³a dla najm³odszych kilka atrakcji. Uczniowie klasy 2 A1 pod opiek± Pani Agnieszki Jakubowskiej przygotowali pokazy do¶wiadczeñ chemicznych. Kolorowe reakcje z manganianem potasu dla m³odych widzów wydawa³y siê wrêcz zjawiskami magicznymi, za¶ ?bomby dymne? wywo³a³y u niejednego dreszczyk emocji. Odwa¿ni mieli równie¿ mo¿liwo¶æ czynnego asystowania podczas do¶wiadczeñ przeprowadzanych przez uczniów naszego liceum. W ramach festynu odby³y siê tak¿e dwie wycieczki po koneckim parku. ?Chod¼my na kawkê! – czyli spacer ornitologiczny? prowadzony by³ przez uczennicê kl. IA1, Karolinê Prochowsk±, a pomagali jej: Julia Goszcz, Kowalska Klaudia i Pawe³ Mijas.  By³a to dobra okazja, aby obserwowaæ ptaki, poznawaæ ich g³osy, uczyæ siê rozpoznawania gatunków. Na spacer dendrologiczny ??Nie wszystko to lipa? zaprosi³a nauczycielka biologii Ewa Król- Zmieniecka. Podczas niego mo¿na by³o siê dowiedzieæ jak po kszta³cie blaszki li¶ciowej rozpoznaæ gatunek drzewa, jak bez specjalistycznych przyrz±dów zmierzyæ jego wysoko¶æ, czy jak ustaliæ jego wiek. ?Botanika na kocyku – poznajemy niektóre tajemnice ro¶lin”  to kolejna zaproponowana przez nasz± szko³ê atrakcja, której celem by³o upowszechnienie w¶ród najm³odszych wiedzy przyrodniczej w ³atwy i przyjemny sposób. Uczennice z kl. II D: Oliwia Garbacz, Karolina Matuszczak, Weronika M³ynarczyk, Ewa Wychowaniec, Adrianna P³odzik i Daria Kaczmarczyk przeprowadzi³y szereg do¶wiadczeñ i pokazów m.in. sk±d pochodzi zapach zió³, po co ro¶linom kolory, jak gospodaruj± wod±, które zawieraj± wiêcej witaminy C, jak pracuj± ro¶linne fabryki tlenu.

Ponadto, na stoisku promocyjnym naszego liceum, najm³odsi dostawali s³odkie upominki. Natomiast trochê starsze dzieci mog³y zapoznaæ siê ofert± edukacyjn± szko³y, porozmawiaæ z nauczycielami ucz±cymi w naszym II LO.