III Konkurs Matematyczny dla uczniów gimnazjów.

W piątek, 30 maja 2014 r. odbył się III Konkurs Matematyczny dla uczniów szkół gimnazjalnych organizowany przez II LO im. Marii Skłodowskiej-Curie w Końskich. W konkursie uczniowie mieli do rozwiązania 11 niestandardowych zadań (treści zadań – do pobrania). Wymagały one od gimnazjalistów dużej pomysłowości i wyobraźni matematycznej.  Najtrudniejszym zadaniem okazało się zadanie numer 10, które uczniowie mogli rozwiązać np. zauważając trójkąt równoboczny o boku 1 wewnątrz kwadratu.

Zachęcamy również do zapoznania się z rozwiązaniami zadań (do pobrania) opracowanymi przez uczniów klasy akademickiej: Piotra Ambroszczyka i Konrada Komisarczyka oraz komantarzem nauczyciela.

Składamy serdeczne gratulacje wszystkim uczestnikom konkursu, pragnąc szczególnie wyróżnić zwycięzcę konkursu – Macieja Ćwika z Gimnazjum Stąporkowie. Pełna lista laureatów i wyróżnionych jest już dostępna – do pobrania.

Wszystkich uczniów gimnazjum, którzy lubią matematykę pragniemy zachęcić do udziału w przyszłym roku w kółku matematycznym, które odbywa się w naszej szkole. Szczegółowe informacje na temat kółka opublikujemy po wakacjach. Zachęcamy również młodzież do rozwiązywania lub analizowania rozwiązań zadań ze strony www.omg.edu.pl oraz udziału w tym bardzo prestiżowym konkursie matematycznym w przyszłym roku. Wspomniane wyżej kółko ma na celu przygotowanie do udziału w Olimpiadzie Matematycznej Gimnazjalistów.

Organizatorzy pragną serdecznie podziękować nauczycielom matematyki za zachęcenie uczniów do udziału w konkursie.

Uroczyste wręczenie dyplomów odbędzie się podczas zakończenia roku szkolnego w szkołach zwycięzców konkursu.

Zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach i już nie możemy się doczekać dołączenia uczestników konkursu do grona uczniów naszej szkoły!