III Konkurs Matematyczny dla uczniów gimnazjów.

W pi±tek, 30 maja 2014 r. odby³ siê III Konkurs Matematyczny dla uczniów szkó³ gimnazjalnych organizowany przez II LO im. Marii Sk³odowskiej-Curie w Koñskich. W konkursie uczniowie mieli do rozwi±zania 11 niestandardowych zadañ (tre¶ci zadañ – do pobrania). Wymaga³y one od gimnazjalistów du¿ej pomys³owo¶ci i wyobra¼ni matematycznej.  Najtrudniejszym zadaniem okaza³o siê zadanie numer 10, które uczniowie mogli rozwi±zaæ np. zauwa¿aj±c trójk±t równoboczny o boku 1 wewn±trz kwadratu.

Zachêcamy równie¿ do zapoznania siê z rozwi±zaniami zadañ (do pobrania) opracowanymi przez uczniów klasy akademickiej: Piotra Ambroszczyka i Konrada Komisarczyka oraz komantarzem nauczyciela.

Sk³adamy serdeczne gratulacje wszystkim uczestnikom konkursu, pragn±c szczególnie wyró¿niæ zwyciêzcê konkursu ? Macieja Æwika z Gimnazjum St±porkowie. Pe³na lista laureatów i wyró¿nionych jest ju¿ dostêpna – do pobrania.

Wszystkich uczniów gimnazjum, którzy lubi± matematykê pragniemy zachêciæ do udzia³u w przysz³ym roku w kó³ku matematycznym, które odbywa siê w naszej szkole. Szczegó³owe informacje na temat kó³ka opublikujemy po wakacjach. Zachêcamy równie¿ m³odzie¿ do rozwi±zywania lub analizowania rozwi±zañ zadañ ze strony www.omg.edu.pl oraz udzia³u w tym bardzo presti¿owym konkursie matematycznym w przysz³ym roku. Wspomniane wy¿ej kó³ko ma na celu przygotowanie do udzia³u w Olimpiadzie Matematycznej Gimnazjalistów.

Organizatorzy pragn± serdecznie podziêkowaæ nauczycielom matematyki za zachêcenie uczniów do udzia³u w konkursie.

Uroczyste wrêczenie dyplomów odbêdzie siê podczas zakoñczenia roku szkolnego w szko³ach zwyciêzców konkursu.

Zapraszamy do udzia³u w kolejnych edycjach i ju¿ nie mo¿emy siê doczekaæ do³±czenia uczestników konkursu do grona uczniów naszej szko³y!