IV KONKURS MATEMATYCZNY DLA UCZNIÓW GIMNAZJÓW.

We wtorek, 02 czerwca 2015 r. odbył się IV Konkurs Matematyczny dla uczniów szkół gimnazjalnych organizowany przez II LO im. Marii Skłodowskiej-Curie w Końskich.
W konkursie uczniowie mieli do rozwiązania 11 zadań (treści zadań – do pobrania). Niektóre z nich wymagały od gimnazjalistów dużej pomysłowości i wyobraźni matematycznej. Najtrudniejszym zadaniem okazało się zadanie numer 11.

Zachęcamy również do zapoznania się ze szkicami rozwiązań, które opublikujemy za kilka dni (do pobrania) .

Składamy serdeczne gratulacje wszystkim uczestnikom konkursu, pragnąc szczególnie wyróżnić laureatów I stopnia – Tomasza Kosmulskiego z Gimnazjum nr 1 w Końskich (62/66 pkt.) oraz Zuzannę Gajos z Gimnazjum nr 2 w Końskich (55/66 pkt.). Pełna lista laureatów i wyróżnionych jest już dostępna – do pobrania.

Wszystkich uczniów gimnazjum, którzy lubią matematykę pragniemy zachęcić do udziału w przyszłym roku w kółku matematycznym, które odbywa się w naszej szkole. Szczegółowe informacje na temat kółka opublikujemy po wakacjach. Zachęcamy również młodzież do rozwiązywania lub analizowania rozwiązań zadań ze strony www.omg.edu.pl oraz udziału w tym bardzo prestiżowym konkursie matematycznym w przyszłym roku. Wspomniane wyżej kółko ma na celu m.in. przygotowanie do udziału w Olimpiadzie Matematycznej Gimnazjalistów.

Organizatorzy pragną serdecznie podziękować nauczycielom matematyki za zachęcenie uczniów do udziału w konkursie.

Uroczyste wręczenie dyplomów odbędzie się podczas zakończenia roku szkolnego w szkołach zwycięzców konkursu.

Zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach i już nie możemy się doczekać dołączenia uczestników konkursu do grona uczniów naszej szkoły!