,,Jak nie czytam, jak czytam”

W dniu 1.06.2017r. uczniowie klasy II AE i I C1 wzięli udział w ogólnopolskim głośnym czytaniu, zorganizowanym w koneckim parku. Inicjatorem akcji jest redakcja czasopisma „Biblioteka w Szkole”, a w Końskich – Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy. Przedsięwzięcie ma na celu zachęcenie dzieci i młodzieży do czytania ulubionych książek oraz promowanie idei głośnego czytania. Licealiści chętnie zintegrowali się z młodszymi koleżankami i kolegami we wspólnym czytaniu książek: poezji, literatury pięknej, młodzieżowej i historycznej. W spotkaniu wzięli udział: przedstawiciele władz Miasta i Gminy Końskie na czele z burmistrzem Krzysztofem Obratańskim, dyrektor Biblioteki Publicznej Dariusz Kowalczyk oraz nauczyciele placówek oświatowych.