Jesteśmy Finalistami Projektu ,,Szkoła Dialogu”

Uczniowie II LO znów odnieśli sukces. Podczas uroczystej gali, która odbyła się 8 marca 2016r. w Teatrze Wielkim w Warszawie, otrzymaliśmy tytuł finalistów w projekcie Szkoła Dialogu.

Projekt realizowaliśmy pod patronatem warszawskiej Fundacji Forum Dialogu. Przy pomocy trenerów Fundacji przez kilka miesięcy poprzedniego roku szkolnego przygotowywaliśmy spacer śladami koneckich Żydów oraz Festiwal Kultury Żydowskiej w Końskich. Gościliśmy również przedstawicieli społeczności żydowskiej z Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych. Nasze starania zostały zauważone i docenione – oprócz tytułu finalistów przyznano nam również miano Szkoły Dialogu.

Gala, wieńcząca tegoroczną realizację projektu zgromadziła ok. 1200 uczniów z całej Polski, w tym także sporą, bo liczącą 25 osób, reprezentację naszej szkoły i Starostwa Powiatowego w Końskich.

Gala obfitowała w emocje i wzruszenia, ponieważ organizatorzy do końca trzymali w tajemnicy decyzje komisji. Poza tym mieliśmy okazję  bezpośrednio spotkać wyjątkowych gości gali: Wicemarszałka Senatu Bogdana Borusewicza, Rzecznika Praw Dziecka Marka Michalaka, Ambasador Izraela w Polsce Annę Azari, naczelnego rabina Polski Michaela Schudricha oraz Henryka Wujca, przewodniczącego Rady Fundacji Forum Dialogu.

Dziękujemy i gratulujemy uczestnikom projektu w naszej szkole – uczniom klas: II b, II c i III c.