Jeszcze nie zdali matury, a już mają indeksy!

Dnia 22.03.2015 r. zakończyła się VIII edycja Olimpiady o Diamentowy Indeks organizowana przez Akademię Górniczo-Hutniczą w Krakowie. W roku szkolnym 2014/2015 w konkursie uczestniczyło 2570 osób (I etap), w tym 1309 osób zmagało się z zadaniami z matematyki. Wśród 516 finalistów znalazło się trzech uczniów naszej szkoły: Piotr Ambroszczyk (II A1), Kacper Gajos (III A1) oraz Jacek Nowak (III A1). Chłopcy świetnie poradzili sobie z zadaniami i zajęli bardzo wysokie lokaty.

Piotr Ambroszczyk został laureatem I stopnia zdobywając 98 punktów na 100 możliwych do uzyskania (zajął 1 miejsce w województwie i 5 miejsce w kraju), natomiast Kacper Gajos uzyskując 89 punktów został laureatem III stopnia (Kacper zajął 3 miejsce w województwie i 28 miejsce w kraju). Jackowi do uzyskania tytułu laureata zabrakło bardo mało punktów. Sukcesy matematyczne naszych uczniów to efekt ich ciężkiej pracy, talentu oraz zaangażowania w zajęcia pozalekcyjne. Nauczycielem uczniów jest Paweł Dziuba.
Uczniom oraz ich opiekunom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.