Kolejne spotkanie z przedszkolakami

Dnia 24. 02. 2017 w naszej szkole odbyło się kolejne spotkanie przedszkolaków z licealistami w ramach projektu edukacyjnego: „Mali badacze. Licealiści przedszkolakom”. Zakłada on zorganizowanie czterech spotkań dzieci z młodzieżą. Zajęcia dotyczyły kolejnego z żywiołów – wody. Nasi mali goście podczas swojej wizyty udali się do biblioteki szkolnej, gdzie z paniami: Marią Mytkowską i Jolantą Szymczyk, czytali bajki i opowiadania dotyczące wody. Następnie zeszli do pracowni biologicznej, gdzie uczniowie klasy IA z wychowawcą p.Marleną Bernacką-Plutą zaprezentowali im doświadczenia badające właściwości wody. Zainteresowanie było ogromne, dzieciaki mogły zobaczyć tęczę, obserwować organizmy i komórki pod mikroskopem, poznać stany skupienia wody i wiele innych doświadczeń, pokazujących, jak ogromne znaczenie dla życia ma woda.

Dziękujemy przedszkolakom i opiekunom za przybycie i aktywne uczestnictwo w zajęciach.