Koło naukowe wydruku 3d

O nas

Koło Naukowe Wydruku 3D działa w II Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Skłodowskiej-Curie w Końskich od września 2017 r. Skupia chętnych i ambitnych uczniów, dla których szeroko pojęta robotyka stanowi życiową pasję. W tej technicznej pasji działamy na różnych płaszczyznach nie ograniczając się tylko do wiedzy teoretycznej, ale chcemy posiąść duże pokłady wiedzy praktycznej.

Opiekunem Koła jest nauczycielka fizyki mgr Alicja Sobaś.

Celem koła jest umożliwienie rozwijania i pogłębiania zainteresowań z zakresu zastosowań elektrotechniki powiązanej z wydrukiem 3D. Nasze umiejętności praktyczne doskonalimy poprzez realizowanie projektów, polegających na samodzielnym lub zespołowym opracowaniu i wykonaniu modeli i urządzeń. Rozpoczynaliśmy od prostych modeli: podstawki pod telefon, medali z logo szkoły, nakrętek. Wraz z rozwojem swoich umiejętności zaczęliśmy tworzyć trudniejsze formy: koła zębate, prowadnice do łańcuchów, gąsienice, wiatraczki do drukarki, czy zawieszenie do czołgu. Wszystkie elementy projektowane były samodzielnie przez nas, a następnie drukowane na szkolnej drukarce 3D.

Rok szkolny 2017/2018

Podjęliśmy się ambitnego projektu wykonania drona. Większość jego elementów została wykonana w technologii druku 3D. Napęd stanowiły silniki bezszczotkowe prądu stałego, a główny układ sterujący oparty był na kontrolerze lotu i aparaturze sterującej.

Nasz dron

www.tvswietokrzyska.pl/wiadomosci/powiat-konecki/item/27106-wydrukowali-sobie-drona.html

Rok szkolny 2018/2019

W planach koła na bieżący rok jest rozbudowa pracowni Wydruku 3D, w której moglibyśmy realizować nasze kolejne ambitne pomysły.

www.tvswietokrzyska.pl/wiadomosci/powiat-konecki/item/30227-bedzie-nowy-sprzet-dla-mlodych-fizykow-z-ii-lo-w-konskich.html