Licealiści przedszkolakom

W dniu 14 marca 2017 r. gościliśmy w murach naszego liceum grupę przedszkolaków. Kolejne spotkanie w ramach projektu „Mali badacze. Licealiści przedszkolakom” dotyczyło żywiołu jakim jest ogień. Pierwszym punktem spotkania była biblioteka szkolna. Pod opieką pani Marii Mytkowskiej uczennice: Dominika Matynia, Sylwia Karbownik i Marta Dukat czytały bajkę „ Jak Wojtek został strażakiem” i rozmawiały z przedszkolakami o zawodzie strażaka. Następnie nasi mali goście udali się do sali 31, gdzie uczniowie kl.1C z panią Alicją Sobaś przygotowali cztery stanowiska. Na pierwszym można było dowiedzieć się, czym ugasić pożar oraz jaki jest sprzęt gaśniczy, na drugim – jak i kiedy wezwać straż pożarną, na trzecim – jak ewakuować się z centrum handlowego, na czwartym – co zrobić w przypadku oparzenia lub omdlenia. Prezentacje uświadomiły dzieciom, jak dużym zagrożeniem jest ogień.

Dziękujemy małym badaczom za aktywny udział w zajęciach i zapraszamy na kolejne.