LXVIII Olimpiada Matematyczna

Maciej Dziuba (I A1), Miko³aj Grzebieluch (I A1), Pawe³ Weso³owski (II A1) i Kamil D³ugosz (III A1) zostali zakwalifikowani do zawodów trzeciego stopnia (fina³owych) LXVIII Olimpiady Matematycznej. Nauczycielem ch³opców jest p. Pawe³ Dziuba.

Tak du¿y sukces to efekt ich olbrzymiego talentu i ciê¿kiej pracy. Ch³opcy regularnie i bardzo chêtnie uczestniczyli w zajêciach kó³ka matematycznego w naszej szkole oraz w wielu warsztatach i obozach naukowych. Finalistom olimpiady (lista finalistów) matematycznej przys³uguje:

? ocena celuj±ca z matematyki na koniec roku szkolnego;

? 100 % na maturze z matematyki (na poziomie podstawowym i rozszerzonym);

prawo wstêpu na wiele wy¿szych uczelni  (m.in. na Wydzia³y Matematyczne i Informatyczne najbardziej presti¿owych polskich uczelni).

Zawody fina³owe odbêd± siê 3 ? 4 kwietnia w gminie Koñskie.

Serdecznie gratulujemy i ¿yczymy dalszych sukcesów!

Olimpiada Matematyczna jest najstarsz± olimpiad± przedmiotow± w Polsce powo³an± w 1949 r. Jej celem jest rozbudzenie zami³owania do matematyki w¶ród m³odzie¿y szkó³ ponadgimnazjalnych, wyszukanie jednostek o wybitnych zdolno¶ciach matematycznych, kszta³towanie umiejêtno¶ci samodzielnego zdobywania wiedzy oraz stymulowanie aktywno¶ci poznawczej m³odzie¿y uzdolnionej.

Zawody s± trójstopniowe i polegaj± na pisemnym, samodzielnym rozwi±zywaniu zadañ konkursowych.

Komitety Okrêgowe organizuj± zawody stopnia pierwszego i drugiego.

Zawody stopnia pierwszego rozpoczynaj± siê we wrze¶niu, a koñcz± w grudniu. Zadania zawodów stopnia pierwszego s± og³aszane najpó¼niej w pierwszym dniu roku szkolnego na stronie internetowej OM. Uczniowie rozwi±zuj± samodzielnie te zadania w domu, przy czym mog± zwracaæ siê z pytaniami do innych osób (tak¿e nauczycieli) w celu wyja¶nienia w±tpliwo¶ci.

W zawodach stopnia drugiego uczestnicz± uczniowie zakwalifikowani przez Komitety Okrêgowe natomiast w finale uczniowie zakwalifikowani przez Komitet G³ówny. Zawody stopnia drugiego i trzeciego s± dwudniowe. Ka¿dego dnia uczestnicy rozwi±zuj± trzy zadania wÿczasie 300 minut w warunkach kontrolowanej samodzielno¶ci.

Wiêkszo¶æ zadañ olimpijskich polega na ustaleniu lub uzasadnieniu tezy z podaniem pe³nego toku rozumowania z którego ta teza wynika.

SERDECZNE GRATULACJE !