?Makulatura na misje ? pomagamy budowaæ studnie w Sudanie?

W roku szkolnym 2015/2016 ju¿ kolejny raz przyst±pili¶my do ogólnopolskiej inicjatywy edukacyjno- charytatywnej ?Makulatura na misje ? pomagamy budowaæ studnie w Sudanie?, przebiegaj±cej w naszym województwie  pod has³em: ?Budujemy studnie w Sudanie ? ¿ywy pomnik Jana Paw³a II?. Zebrali¶my w tym roku szkolnym i przekazali gminnemu koordynatorowi – Zespo³owi  Szkó³ Ponadgimnazjalnych nr 2 w Koñskich ³±cznie 540 kg makulatury. Po¿ytki z tej akcji s± olbrzymie. Pieni±dze uzyskane ze sprzeda¿y makulatury przekazywane s± na wybudowanie studni w najbiedniejszych regionach Afryki. Nie tylko pomagamy potrzebuj±cym, ale te¿ uczymy siê m±drego zagospodarowania odpadów. Ratuj±c ¿ycie Afrykañczyków pomagamy tak¿e sobie. Jedna tona zebranej makulatury pozwala ocaliæ siedemna¶cie drzew w Polsce.
Organizatorami zbiórki byli nauczyciele biologii: Ewa Król- Zmieniecka, Marlena Bernacka- Pluta.mnm