Maraton pisania listów – 9 grudnia 2015 r.

Kolejny raz w naszym liceum będzie można napisać list w obronie praw człowieka w ramach akcji organizowanej przez Amnesty International. Maraton odbywa się raz w ciągu roku, zawsze w grudniu. Za każdym razem dotyczy innej grupy osób z całego świata, których prawa są łamane. W tym roku jest to dziesięć przypadków, zarówno indywidualnych, jak i zbiorowych. Dokładne opisy ich sytuacji znajdują się poniżej.

W II LO akcja pisania listów odbędzie się 9 grudnia 2015 r. w godzinach od 9.00 do 15.00. Miejscem, w którym można będzie napisać list lub listy (ich ilość nie jest ograniczona) będzie gabinet Pani Wicedyrektor (parter, naprzeciwko sklepiku). Dostępne tam będą: opisy poszczególnych przypadków, wzory listów, papier i długopisy.

Listy można napisać również w domu, a 9 grudnia dostarczyć je do szkoły.

W  Maratonie Pisania Listów 2015 mogą wziąć udział nie tylko uczniowie, ale również ich rodzice, rodzeństwo i znajomi. Zapraszamy!

Szczegółowe informacje na temat akcji dostępne są u organizatorek: Anny Janus i Magdaleny Siatkowskiej.