MŁODZIEŻOWY STRAJK KLIMATYCZNY

20 czerwca na ulicę w ponad 2820 miastach na całym świecie i w ponad 150 krajach na 7 kontynentach odbył się Młodzieżowy Strajk Klimatyczny. Wzięli w nim udział także uczniowie naszej szkoły.

Trasa rozpoczęła się przy Kolegiacie św. Mikołaja w Końskich, gdzie został opowiedziany cel akcji. Następnie młodzież przeszła najbardziej uczęszczanymi ulicami miasta, wykrzykując hasła nawoływujące do ochrony Ziemii.

„Młodzieżowy Strajk Klimatyczny powstał po wystąpieniu Grety Thunberg w Katowicach, która stwierdziła, że jeśli dzieci i młodzież nie zaczną krzyczeć, wtedy nic się nie zmieni, bo to nasza przyszłość jest teraz niszczona. Inni umrą ze starości, a my z powodu katastrofy ekologicznej. Mamy nawet jej hasło na jednym z transparentów – No one is too small to make a difference, czyli Nikt nie jest za mały, żeby zrobić różnicę” – opowiadały uczennice Sara Włodarczyk i Kinga Tarasińska.