Najlepszy geograf w Wielkiej Lekcji Geografii 2016

Piotr Rodzoch (uczeń klasy 3 a1) został najlepszym młodym geografem, zajmując
1 miejsce  w rywalizacji Wielkiej Lekcji Geografii w ramach 18 EXPLORERS FESTIVAL na  Uniwersytecie Łódzkim.

W tegorocznej edycji sprawdzianu wzięło udział ponad 700 osób z 74 szkół w całej Polsce.

W tym roku tematem przewodnim Wielkiej Lekcji Geografii były ekstremalne środowiska geograficzne. Uczestnicy wysłuchali porywających wykładów o Alasce i pustyniach świata, udali się w podróż w czasie podążając wraz z sztafetą psich zaprzęgów do Nome, wspięli się na El Capitan, czy odwiedzili piekielnie gorącą Dolinę Śmierci.

Wielka Lekcja kończyła się wielkim testem z geografii, mającym na celu wyłonienie najlepszego młodego geografa i najlepszej szkoły, obejmującym tematykę wykładów oraz szeroki zakres wiedzy geograficznej uczniów.

W gronie laureatów konkursu znalazł się uczeń II LO w Końskich Piotr Rodzoch –  1 miejsce wśród młodych geografów.