Nasi uczniowie objęci programem Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci

Dwóch uczniów naszej szkoły, tj. Konrad Komisarczyk oraz Piotr Ambroszczyk, zostało przyjętych do grona uczestników programu Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci
w roku szkolnym 2014/2015.

Program pomocy wybitnie zdolnym jest adresowany do uczniów o bardzo różnorodnych zainteresowaniach. W wyniku złożonej procedury rekrutacyjnej, prowadzonej z udziałem ekspertów z różnych dziedzin, co roku zostaje przyjętych do programu ponad 500 zdolnych dzieci z całego kraju. W tym gronie najliczniejszą grupę stanowią Młodzi Naukowcy zajmujący się rozmaitymi dziedzinami – od nauk ścisłych, przez przyrodnicze, techniczne, społeczne, po humanistyczne.

W każdym roku szkolnym Fundusz organizuje dla zdolnych uczniów kilkanaście specjalistycznych warsztatów badawczych w czołowych polskich ośrodkach akademickich, seminaria humanistyczne, konsultacje, indywidualne staże w najlepszych laboratoriach
i wreszcie – kilka wielodyscyplinarnych obozów naukowych. Wysyłani są także
na zagraniczne staże i warsztaty naukowe, takie jak obóz w bazie rakietowej w północnej Norwegii czy warsztaty przyrodnicze w Alpach. Organizowane są również liczne koncerty, wystawy, warsztaty muzyczne i zajęcia plastyczne. Zajęcia prowadzone są przez wybitnych naukowców i twórców. Fundusz pełni rolę łącznika między dwoma światami:

• młodych, zdolnych uczniów – często z małych miejscowości, gdzie nie można liczyć na wsparcie w odkrywaniu i rozwijaniu naukowych pasji,
  • prawdziwej, dorosłej nauki – takiej spod znaku Nagród Fundacji na rzecz Nauki Polskiej, poważnych grantów i najbardziej aktualnych wyzwań stojących przed badaczami.