Nasi uczniowie objêci programem Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci

Dwóch uczniów naszej szko³y, tj. Konrad Komisarczyk oraz Piotr Ambroszczyk, zosta³o przyjêtych do grona uczestników programu Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci
w roku szkolnym 2014/2015.

Program pomocy wybitnie zdolnym jest adresowany do uczniów o bardzo ró¿norodnych zainteresowaniach. W wyniku z³o¿onej procedury rekrutacyjnej, prowadzonej z udzia³em ekspertów z ró¿nych dziedzin, co roku zostaje przyjêtych do programu ponad 500 zdolnych dzieci z ca³ego kraju. W tym gronie najliczniejsz± grupê stanowi± M³odzi Naukowcy zajmuj±cy siê rozmaitymi dziedzinami – od nauk ¶cis³ych, przez przyrodnicze, techniczne, spo³eczne, po humanistyczne.

W ka¿dym roku szkolnym Fundusz organizuje dla zdolnych uczniów kilkana¶cie specjalistycznych warsztatów badawczych w czo³owych polskich o¶rodkach akademickich, seminaria humanistyczne, konsultacje, indywidualne sta¿e w najlepszych laboratoriach
i wreszcie – kilka wielodyscyplinarnych obozów naukowych. Wysy³ani s± tak¿e
na zagraniczne sta¿e i warsztaty naukowe, takie jak obóz w bazie rakietowej w pó³nocnej Norwegii czy warsztaty przyrodnicze w Alpach. Organizowane s± równie¿ liczne koncerty, wystawy, warsztaty muzyczne i zajêcia plastyczne. Zajêcia prowadzone s± przez wybitnych naukowców i twórców. Fundusz pe³ni rolê ³±cznika miêdzy dwoma ¶wiatami:

• m³odych, zdolnych uczniów – czêsto z ma³ych miejscowo¶ci, gdzie nie mo¿na liczyæ na wsparcie w odkrywaniu i rozwijaniu naukowych pasji,
  • prawdziwej, doros³ej nauki – takiej spod znaku Nagród Fundacji na rzecz Nauki Polskiej, powa¿nych grantów i najbardziej aktualnych wyzwañ stoj±cych przed badaczami.