Obchody Dnia Niepodległości

W środę 12.11.2014r. w naszej szkole odbyły się obchody Dnia Niepodległości. Uroczystość miała charakter podniosły, chociaż nie zabrakło w niej weselszych akcentów.
Akademię z tej okazji poprowadził przewodniczący Samorządu Uczniowskiego – Paweł Sosnowski, rozpoczynając od krótkiego zarysu dziejów Polski z tamtego okresu. Następnie w nastrój wprowadził nas film zmontowany z fragmentów archiwalnych nagrań. Obejrzeliśmy też wyniki sondy przeprowadzonej przez uczniów naszej szkoły dotyczącej wiedzy Konecczan na temat odzyskania przez Polskę niepodległości. Kolejna część była dość nietypowa – miała postać konkursu wiedzy o 20-leciu międzywojennym. Spośród startujących najlepsi okazali się: Wiktoria Stępień z klasy Ic oraz Krzysztof Stanek z klasy Ia – odpowiadali bezbłędnie, przez co konkurs zakończył się dopiero wtedy, gdy (bardzo charyzmatycznym) prowadzącym skończyły się pytania! Ostatecznie konkurencję wygrał Krzysztof. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody książkowe. Gratulujemy!
Na koniec nieco refleksyjną atmosferę wprowadziła Agnieszka Grzegorczyk (kl. IIe) przy akompaniamencie gitar: Filipa Pargieły (kl. Ia) oraz Kuby Szarpaka (kl. IIa) piosenką z okresu stanu wojennego autorstwa Leszka Wójtowicza – „Moja litania”:

„Nie pragnę wcale, byś była wielka
Zbrojna po zęby od morza do morza
I nie chcę także, by cię uważano
Za perłę świata i wybrankę Boga

Chcę tylko domu w twoich granicach
Bez lokatorów stukających w ściany
Gdy ktoś chce trochę głośniej zaśpiewać
O sprawach które wszyscy znamy..”

Akademia została przygotowana przez Panią Annę Janus, Pana Adama Pancera oraz Pana Krzysztofa Milczarka.