OBSERWACJA ROZPRAWY SĄDOWEJ

Rozpoczniemy sensacyjnie: młodzież II LO znalazła się w sądzie! Od razu pragniemy jednak uspokoić zaniepokojonych rodziców, nauczycieli i uczniów naszej szkoły – wizyta w Sądzie Rejonowym w Końskich była po prostu obserwacją rozprawy sądowej:) Uczestniczyli w niej uczniowie klas: I c1 i I d, w ramach realizowanych na lekcjach wiedzy o społeczeństwie projektów edukacyjnych.

Organizatorką i koordynatorką tego przedsięwzięcia była pani Anna Janus.

Dzięki uprzejmości sędziego, pana Norberta Krawczyka, po raz kolejny uczniowie naszej szkoły mogli uczestniczyć w prawdziwej rozprawie sądowej jako publiczność. Następnie pan sędzia przeprowadził warsztaty, w których ochotnicy mogli odegrać role poszczególnych uczestników postępowania sądowego. Chętni znaleźli się bardzo szybko, pewne trudności pojawiły się jedynie przy obsadzaniu roli oskarżonego:) Udało się jednak szybko je pokonać – co widać na poniższych zdjęciach.

Z budynku sądu wszyscy wyszli w doskonałych nastrojach, aby pod opieką pań: Anny Janus, Joanny Swat i Izabeli Zapały udać się na zajęcia w szkole.