,,Odpowiednie dać rzeczy słowo…warte 5 tysięcy.”

Po raz kolejny nasza koleżanka, uczennica kl. II A1, Karolina Basiak odniosła sukces na niwie literackiej. W lipcu 2015r. Karolina zgłosiła się do udziału w konkursie ,,Wrażliwość na Polskę” zorganizowanym przez Fundację ks. M. Malińskiego ,,Będzie lepiej”. Rozstrzygnięcie konkursu, którego celem było wsparcie rozwoju szczególnie uzdolnionych uczniów oraz rozbudzenie kreatywności i wrażliwości artystycznej, nastąpiło 16 października 2015r.

Spośród ponad 100 prac, które mogły napływać od uczniów z kraju i zagranicy, jury wyłoniło 9 laureatów. W kategorii szkół ponadgimnazjalnych opowiadanie Karoliny, napisane pod kierunkiem p. G. Dukat, zatytułowane ,,Moja ojczyzna, mój patriotyzm, moja polskość” zajęło I miejsce, a jego autorka otrzymała jednorazowe stypendium w wysokości 5000 złotych.

Gala wręczenia nagród miała miejsce 14 stycznia 2016r. w  Filharmonii  Krakowskiej. Stypendium wręczył laureatce ks. M. Maliński, a uroczystość uświetnił koncert klawesynowy oraz występ chóru mieszanego Akademii Górniczo-Hutniczej.

Jesteśmy dumni z osiągnięcia Karoliny i pragniemy przypomnieć, że nasza koleżanka zajęła w maju 2015r. II miejsce w Ogólnopolskim Konkursie ,,Losy Polaków na Syberii. Niepokonani o cudzie ocalenia” w kategorii praca pisemna o charakterze literackim.

Serdecznie gratulujemy i czekamy na kolejne sukcesy Karoliny 😉

Wszystkich zainteresowanych odsyłamy do lektury nagrodzonej pracy autorstwa Karoliny Basiak.

M.D.

,, Moja ojczyzna, mój patriotyzm, moja polskość”