Ostatni raz z moj± klas±.

W pi±tek 27.04.2018r. o godz. 11.15 rozpoczê³a siê uroczysto¶æ zakoñczenia roku szkolnego uczniów klas trzecich.

Na pocz±tku g³os zabra³a p. dyrektor Beata Salata, która serdecznie przywita³a wiceprzewodnicz±c± Rady Powiatu p. Gra¿ynê Michalsk±, licznie przyby³ych rodziców, pedagogów i uczniów.

Nastêpnie p. dyrektor zwróci³a siê do tegorocznych maturzystów, zaznaczaj±c, ¿e dzieñ ten jest  ostatnim w szkole, ale jednocze¶nie stanowi pocz±tek ich doros³ego ¿ycia. Wyrazi³a przekonanie, ¿e wiedza zdobywana w naszym liceum, kszta³cone umiejêtno¶ci i odkrywane talenty bêd± procentowaæ oraz pozwol± m³odzie¿y osi±gn±æ zamierzone cele.

Dyrektor B. Salata skierowa³a szczególne s³owa uznania i wdziêczno¶ci dla rodziców, którzy okazali siê niezawodnymi partnerami w realizowaniu zadañ szko³y. Podziêkowa³a tak¿e nauczycielom za determinacjê, zrozumienie i cierpliwo¶æ w pracy dydaktyczno – wychowawczej.

Pani dyrektor zakoñczy³a swoje wyst±pienie, ¿ycz±c maturzystom wytrwa³o¶ci i sukcesów podczas egzaminu dojrza³o¶ci.

W imieniu Rady Rodziców g³os zabra³a p. Dorota Pa³gan. Podziêkowa³a wychowawcom i pedagogom za trzy lata wytê¿onej pracy oraz podjêty trud kszta³towania charakteru m³odzie¿y. ¯yczy³a trzecioklasistom jak najlepiej zdanego egzaminu maturalnego i udanego wypoczynku wakacyjnego.

Z kolei wiceprzewodnicz±ca p. Gra¿yna Michalska, zwracaj±c siê do zebranych zaznaczy³a, ¿e trud wk³adany w edukowanie m³odzie¿y II Liceum przynosi wymierne efekty. ¯ycz±c jak najlepszych wyników maturalnych, przypomnia³a o trwaj±cej sztafecie pokoleñ.

Podczas uroczysto¶ci zosta³y wrêczone nagrody i wyró¿nienia:

Szkolna Nagroda  Absolwent Roku

Marceli Cha³ubiñski

Robert Hejda

Aleksandra Zygmunt

Pawe³ Weso³owski

Szkolna Nagroda Ambasador Szko³y

Daria Boczek

Paulina Cukrowska

£ukasz Derlatka

Filip Dziuba

Kamila G³±ba³a

Jagoda Lorek

Marta Paw³owska

Aleksandra Pluta

Karolina Prochowska

Ma³gorzata Wysocka

Nagrodê za najlepsze wyniki w nauce otrzymali:

kl. IIIAE:

Mateusz Binkowski, Katarzyna Chrzan, Kamila Flejterska, Paulina Kusztal, Karolina Ludwikowska, Magdalena Paw³owska, Paulina Sorbian, Miko³aj Telec, Magdalena Waszczyk, Aleksandra Zygmunt, Grzegorz Mazur

kl. IIIA1:

Martyna Cholewiñska, Aleksandra Dajer, Filip Dziuba, Aleksandra Gierczak, Marta Gierczak, Julia Goszcz, Robert Hejda, Klaudia Kowalska, Rafa³ Mika, Marta Petelicka, Karolina Prochowska, Julia Witkowska, Pawe³ Weso³owski

kl. IIIC:

Daria Boczek, Marceli Cha³ubiñski, Jagoda Lorek, Anna Niewêg³owska, Marta Paw³owska

kl.IIIC1:

Klaudia Basiak, Paulina Cukrowska, Dominika Fr±c, Kamila G³±ba³a, Patrycja Godzisz, Martyna Marchewka, Sandra Owieczka, Laura Rybak

kl.IIID:

Kinga Chrzan, Marta Dajer, Patrycja Dêbowska, Justyna Soboñ, Karolina Strzelczyk, Wiktoria Trzebiñska, Martyna Walczyk, Ma³gorzata Wysocka

Rodzice uczniów wyró¿niaj±cych siê w nauce (¶rednia 4,75 i wiêcej) otrzymali listy gratulacyjne.

100% frekwencj± wyró¿ni³y siê:

Daria Boczek, Martyna Marchewka, Sandra Owieczka

Najlepsi w sporcie okazali siê:

Maja Dêbowska, Filip Dziuba, Krzysztof Gonerka, Adrianna Koczaj, Weronika Rurarz, Aleksandra Zygmunt

Za dzia³alno¶æ artystyczn± uhonorowani zostali:

Aleksandra Dajer, Aleksandra Gierczak, Marta Gierczak, Krzysztof Gonerka, Daniel Kania, Adam Lipski, Konrad S³owik, Grzegorz Sipika, Pawe³ Weso³owski

W wolontariacie wyró¿nili siê:

Daria Boczek, Katarzyna Chrzan, Patrycja Dêbowska, Kinga Fidos, Karolina Flejterska, Patrycja Godzisz, Julia Goszcz, Robert Hejda, Klaudia Kowalska, Paulina Kubik, Karolina Ku¶mierczyk, Anna Laskowska, Adam Lipski, Karolina Ludwikowska, Martyna Marchewka, Pawe³ Mijas, Natalia Milcarz, Martyna Olczyk, Dominik Pi³at, Aleksandra Pluta, Marzena Serwatka, Justyna Soboñ, Marta Sroka, Karolina Strzelczyk, Patrycja Strzelczyk, Joanna Szmit, Klaudia ¦lusarczyk, Wiktoria Trzebiñska, Martyna Walczyk, Ma³gorzata Wysocka, Aleksandra Zygmunt

Tytu³ Zas³u¿ony KREWniak przyznano:

Dominikowi Armadzie, Marcelemu Cha³ubiñskiemu, Katarzynie Chrzan, Karolowi Pytlosowi

Szczególne podziêkowania za aktywn± trzyletni± pracê na rzecz szko³y otrzymali Pañstwo: Sylwia Armada, Renata Bartosik, Katarzyna Binkowska, Anna i Tomasz Dajer, Renata i Mariusz Gierczak, Agnieszka Godzisz, Anna Kacperska, Aneta i Mariusz Kania, Aneta i Artur Kowalscy, Ewa Michalska, Halina i Marek Mika, Dorota Pa³gan, Magdalena Paw³owska, Miros³awa S³owik, Katarzyna ¦wiercz, Joanna Wójcik, Roman Wróbel.

Drug± czê¶æ uroczysto¶ci stanowi³ program artystyczny przygotowany przez wychowawców klas drugich: p. M. Bernack± – Plutê, p. P. Dziubê, p. E. Król – Zmienieck±, p. A. Pancera, p. M. Siatkowsk±.

Uczniowie odegrali zabawne scenki zwi±zane z ¿yciem szkolnym trzecioklasistów, a nastêpnie wrêczyli swoim starszym kolegom pami±tki. Program poprowadzili: Dominika Matynia i Piotr Malinowski, a w¶ród wykonawców znale¼li siê: Julia Gunerka, Magdalena Król, Marcin Kuleta, Weronika Muska³a i Piotr Pawlik.

W imieniu maturzystów g³os zabrali: Daria Boczek i Aleksandra Pluta.

Nad opraw± techniczn± czuwali: Mateusz Basiak oraz Jan Czarnecki.

G.D.