Ostatni raz z moją klasą.

W piątek 27.04.2018r. o godz. 11.15 rozpoczęła się uroczystość zakończenia roku szkolnego uczniów klas trzecich.

Na początku głos zabrała p. dyrektor Beata Salata, która serdecznie przywitała wiceprzewodniczącą Rady Powiatu p. Grażynę Michalską, licznie przybyłych rodziców, pedagogów i uczniów.

Następnie p. dyrektor zwróciła się do tegorocznych maturzystów, zaznaczając, że dzień ten jest  ostatnim w szkole, ale jednocześnie stanowi początek ich dorosłego życia. Wyraziła przekonanie, że wiedza zdobywana w naszym liceum, kształcone umiejętności i odkrywane talenty będą procentować oraz pozwolą młodzieży osiągnąć zamierzone cele.

Dyrektor B. Salata skierowała szczególne słowa uznania i wdzięczności dla rodziców, którzy okazali się niezawodnymi partnerami w realizowaniu zadań szkoły. Podziękowała także nauczycielom za determinację, zrozumienie i cierpliwość w pracy dydaktyczno – wychowawczej.

Pani dyrektor zakończyła swoje wystąpienie, życząc maturzystom wytrwałości i sukcesów podczas egzaminu dojrzałości.

W imieniu Rady Rodziców głos zabrała p. Dorota Pałgan. Podziękowała wychowawcom i pedagogom za trzy lata wytężonej pracy oraz podjęty trud kształtowania charakteru młodzieży. Życzyła trzecioklasistom jak najlepiej zdanego egzaminu maturalnego i udanego wypoczynku wakacyjnego.

Z kolei wiceprzewodnicząca p. Grażyna Michalska, zwracając się do zebranych zaznaczyła, że trud wkładany w edukowanie młodzieży II Liceum przynosi wymierne efekty. Życząc jak najlepszych wyników maturalnych, przypomniała o trwającej sztafecie pokoleń.

Podczas uroczystości zostały wręczone nagrody i wyróżnienia:

Szkolna Nagroda  Absolwent Roku

Marceli Chałubiński

Robert Hejda

Aleksandra Zygmunt

Paweł Wesołowski

Szkolna Nagroda Ambasador Szkoły

Daria Boczek

Paulina Cukrowska

Łukasz Derlatka

Filip Dziuba

Kamila Głąbała

Jagoda Lorek

Marta Pawłowska

Aleksandra Pluta

Karolina Prochowska

Małgorzata Wysocka

Nagrodę za najlepsze wyniki w nauce otrzymali:

kl. IIIAE:

Mateusz Binkowski, Katarzyna Chrzan, Kamila Flejterska, Paulina Kusztal, Karolina Ludwikowska, Magdalena Pawłowska, Paulina Sorbian, Mikołaj Telec, Magdalena Waszczyk, Aleksandra Zygmunt, Grzegorz Mazur

kl. IIIA1:

Martyna Cholewińska, Aleksandra Dajer, Filip Dziuba, Aleksandra Gierczak, Marta Gierczak, Julia Goszcz, Robert Hejda, Klaudia Kowalska, Rafał Mika, Marta Petelicka, Karolina Prochowska, Julia Witkowska, Paweł Wesołowski

kl. IIIC:

Daria Boczek, Marceli Chałubiński, Jagoda Lorek, Anna Niewęgłowska, Marta Pawłowska

kl.IIIC1:

Klaudia Basiak, Paulina Cukrowska, Dominika Frąc, Kamila Głąbała, Patrycja Godzisz, Martyna Marchewka, Sandra Owieczka, Laura Rybak

kl.IIID:

Kinga Chrzan, Marta Dajer, Patrycja Dębowska, Justyna Soboń, Karolina Strzelczyk, Wiktoria Trzebińska, Martyna Walczyk, Małgorzata Wysocka

Rodzice uczniów wyróżniających się w nauce (średnia 4,75 i więcej) otrzymali listy gratulacyjne.

100% frekwencją wyróżniły się:

Daria Boczek, Martyna Marchewka, Sandra Owieczka

Najlepsi w sporcie okazali się:

Maja Dębowska, Filip Dziuba, Krzysztof Gonerka, Adrianna Koczaj, Weronika Rurarz, Aleksandra Zygmunt

Za działalność artystyczną uhonorowani zostali:

Aleksandra Dajer, Aleksandra Gierczak, Marta Gierczak, Krzysztof Gonerka, Daniel Kania, Adam Lipski, Konrad Słowik, Grzegorz Sipika, Paweł Wesołowski

W wolontariacie wyróżnili się:

Daria Boczek, Katarzyna Chrzan, Patrycja Dębowska, Kinga Fidos, Karolina Flejterska, Patrycja Godzisz, Julia Goszcz, Robert Hejda, Klaudia Kowalska, Paulina Kubik, Karolina Kuśmierczyk, Anna Laskowska, Adam Lipski, Karolina Ludwikowska, Martyna Marchewka, Paweł Mijas, Natalia Milcarz, Martyna Olczyk, Dominik Piłat, Aleksandra Pluta, Marzena Serwatka, Justyna Soboń, Marta Sroka, Karolina Strzelczyk, Patrycja Strzelczyk, Joanna Szmit, Klaudia Ślusarczyk, Wiktoria Trzebińska, Martyna Walczyk, Małgorzata Wysocka, Aleksandra Zygmunt

Tytuł Zasłużony KREWniak przyznano:

Dominikowi Armadzie, Marcelemu Chałubińskiemu, Katarzynie Chrzan, Karolowi Pytlosowi

Szczególne podziękowania za aktywną trzyletnią pracę na rzecz szkoły otrzymali Państwo: Sylwia Armada, Renata Bartosik, Katarzyna Binkowska, Anna i Tomasz Dajer, Renata i Mariusz Gierczak, Agnieszka Godzisz, Anna Kacperska, Aneta i Mariusz Kania, Aneta i Artur Kowalscy, Ewa Michalska, Halina i Marek Mika, Dorota Pałgan, Magdalena Pawłowska, Mirosława Słowik, Katarzyna Świercz, Joanna Wójcik, Roman Wróbel.

Drugą część uroczystości stanowił program artystyczny przygotowany przez wychowawców klas drugich: p. M. Bernacką – Plutę, p. P. Dziubę, p. E. Król – Zmieniecką, p. A. Pancera, p. M. Siatkowską.

Uczniowie odegrali zabawne scenki związane z życiem szkolnym trzecioklasistów, a następnie wręczyli swoim starszym kolegom pamiątki. Program poprowadzili: Dominika Matynia i Piotr Malinowski, a wśród wykonawców znaleźli się: Julia Gunerka, Magdalena Król, Marcin Kuleta, Weronika Muskała i Piotr Pawlik.

W imieniu maturzystów głos zabrali: Daria Boczek i Aleksandra Pluta.

Nad oprawą techniczną czuwali: Mateusz Basiak oraz Jan Czarnecki.

G.D.