Patronce w hołdzie

26 października w naszej szkole odbyło się przedstawienie słowno – muzyczne poświęcone patronce II LO, Marii Skłodowskiej – Curie, przygotowane przez p. Marię Mytkowską i p. Grażynę Stolarską – Dukat. W bieżącym roku mija 150. rocznica urodzin noblistki.

Spotkanie miało charakter lokalny. Uczestniczyli w nim: członkini Zarządu Powiatu w Końskich Dorota Duda, członkowie Sekcji Emerytów i Rencistów ZNP w Końskich, dyrekcja, nauczyciele oraz uczniowie II LO.

Młodzież zaprezentowała biografię Marii Skłodowskiej – Curie, z której ” wyłoniła się” nie tylko wybitna uczona, ale również patriotka, kobieta kochająca i gotowa do poświęceń, samotna matka. W role małżonków Curie wcielili się Julia Gunerka i Jan Nalewczyński IIC. Wystąpili również: Weronika Muskała, Izabela Ferensztajn, Piotr Pawlik, Maciej Mołdawa IIC1, Paweł Wesołowski IIIA1. O bohaterce w ciekawy sposób opowiadali Dominika Matynia IID oraz Piotr Malinowski IIC1. Przedstawienie uświetniły utwory muzyczne  F. Chopina w niezwykłym wykonaniu Pawła Wesołowskiego. Nad oprawą techniczną czuwali Małgorzata Jedynak IC1 oraz Grzegorz Sipika IIIA1.

G.D.