Patronce w ho³dzie

26 pa¼dziernika w naszej szkole odby³o siê przedstawienie s³owno – muzyczne po¶wiêcone patronce II LO, Marii Sk³odowskiej – Curie, przygotowane przez p. Mariê Mytkowsk± i p. Gra¿ynê Stolarsk± – Dukat. W bie¿±cym roku mija 150. rocznica urodzin noblistki.

Spotkanie mia³o charakter lokalny. Uczestniczyli w nim: cz³onkini Zarz±du Powiatu w Koñskich Dorota Duda, cz³onkowie Sekcji Emerytów i Rencistów ZNP w Koñskich, dyrekcja, nauczyciele oraz uczniowie II LO.

M³odzie¿ zaprezentowa³a biografiê Marii Sk³odowskiej – Curie, z której ” wy³oni³a siê” nie tylko wybitna uczona, ale równie¿ patriotka, kobieta kochaj±ca i gotowa do po¶wiêceñ, samotna matka. W role ma³¿onków Curie wcielili siê Julia Gunerka i Jan Nalewczyñski IIC. Wyst±pili równie¿: Weronika Muska³a, Izabela Ferensztajn, Piotr Pawlik, Maciej Mo³dawa IIC1, Pawe³ Weso³owski IIIA1. O bohaterce w ciekawy sposób opowiadali Dominika Matynia IID oraz Piotr Malinowski IIC1. Przedstawienie u¶wietni³y utwory muzyczne  F. Chopina w niezwyk³ym wykonaniu Paw³a Weso³owskiego. Nad opraw± techniczn± czuwali Ma³gorzata Jedynak IC1 oraz Grzegorz Sipika IIIA1.

G.D.