Szkolne Ko³o PCK przy II Liceum Ogólnokszta³c±cym im. Marii Sk³odowskiej – Curie posiada d³ugoletni± tradycjê. Jego dzia³alno¶æ stanowi odpowied¼ na potrzeby uczniów, ¶rodowiska lokalnego oraz akcje ogólnopolskie.
Nadrzêdnym celem Ko³a jest kszta³towanie w¶ród m³odzie¿y postaw altruizmu i empatii, i co siê z tym wi±¿e – propagowanie wszelkich dzia³añ zwi±zanych z niesieniem pomocy ludziom potrzebuj±cym – nie tylko uczniom naszej szko³y, ale wszystkim, którzy jej oczekuj±.
   Kolejnym zadaniem realizowanym przez Ko³o jest rozpowszechnianie w¶ród m³odych ludzi zasad w³a¶ciwego od¿ywiania i zdrowego stylu ¿ycia, a tym samym u¶wiadamianie im zgubnego wp³ywu u¿ywek i narkotyków.
   Niezmiernie wa¿n± kwesti± zwi±zan± z dzia³alno¶ci± Ko³a jest propagowanie honorowego krwiodawstwa. Pomimo olbrzymiego postêpu medycyny i biotechnologii z ni± zwi±zanych, nic nie jest w stanie zast±piæ kr±¿±cej w naszych ¿y³ach krwi. St±d konieczno¶æ u¶wiadamiania m³odym ludziom potrzeby anga¿owania siê w honorowe krwiodawstwo.
   Realizuj±c te zadania, Szkolne Kolo PCK corocznie w³±cza siê w nastêpuj±ce akcje:

– Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu ¯ycia;