Porozmawiajmy o pisarstwie…

Dnia 26.09.2016r. w naszej szkole odbyło się spotkanie literackie promujące najnowszą powieść Pani Pelagii Borowskiej pt. ,,Źródło Biruty”. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie z klas: I A1 i III A1. Autorka opowiadała o tajnikach warsztatu pisarskiego, wydanych książkach oraz o nowych pomysłach twórczych.

Książka zatytułowana ,, Źródło Biruty” jest kolejną częścią powieści młodzieżowej pt. ,,Trzynasty księżyc”. Artystka wtajemnicza czytelników w dalsze koleje losu Kasi – bohaterki ,,Trzynastego księżyca” oraz opisuje magiczną moc kieleckiego źródełka, stąd tytuł – ,,Źródło Biruty”.

Pisarka zachęcała młodzież do czytania książek, mówiła o ulubionych autorach i ich dziełach, a także chętnie odpowiadała na pytania zadawane przez uczniów.

Autorka podarowała również naszej bibliotece kilka egzemplarzy swoich dzieł.

Serdecznie dziękujemy Pani Pelagii za spotkanie oraz wzbogacenie szkolnego księgozbioru, życząc jednocześnie sukcesów w dalszej pracy pisarskiej.  🙂