Po¿egnanie trzecioklasistów (+ filmik)

W pi±tek, 29 kwietnia, odby³o siê po¿egnanie tegorocznych maturzystów. Uroczysto¶æ rozpoczê³a siê wprowadzeniem sztandaru oraz od¶piewaniem przez wszystkich zebranych hymnu pañstwowego. Nastêpnie g³os zabra³a pani dyrektor. W swym przemówieniu podsumowa³a wspólnie spêdzone lata szkolne. ¯yczy³a m³odzie¿y sukcesów na maturze oraz w dalszym ¿yciu. Wiele ciep³ych s³ów do tegorocznych absolwentów skierowali tak¿e zaproszeni go¶cie: marsza³ek województwa ¶wiêtokrzyskiego- pan Adam Jarubas oraz starosta konecki- pan Bogdan Soboñ.

Nastêpnie przyszed³ czas, aby nagrodziæ absolwentów. Tradycj± naszego liceum jest przyznawanie tytu³u Absolwenta Roku. Otrzymuj± go uczniowie, którzy w ci±gu trzech lat uczêszczania do liceum osi±gnêli bardzo wysokie wyniki w nauce oraz zdobyli wysokie miejsca w olimpiadach, konkursach. W tym roku kapitu³a szko³y tytu³ ten przyzna³a Piotrowi Ambroszczykowi, Konradowi Komisarczykowi oraz Martynie Wieczorek- uczniom klasy III A1. Przyznano tak¿e tytu³ Ambasadora Szko³y, który otrzymali Anita Boba z klasy III A1, Agnieszka Grzegorczyk  i Magdalena Fija³kowska z klasy IIIE. W dalszej czê¶ci pani dyrektor oraz wychowawcy klas wrêczyli ¶wiadectwa szkolne oraz nagrody ksi±¿kowe absolwentom, którzy osi±gnêli bardzo dobre wyniki w nauce. Nagrodzono tak¿e tych uczniów klas trzecich, którzy anga¿owali siê w akcje charytatywne, brali udzia³ w uroczysto¶ciach szkolnych, Nie zapomniano o wybitnych sportowcach oraz aktorach teatru Lustro. Podziêkowania z³o¿ono tak¿e rodzicom wszystkich wyró¿nionych uczniów oraz tym, którzy w szczególny sposób anga¿owali siê w ¿ycie szko³y.

Po czê¶ci oficjalnej nadszed³ czas na l¿ejsz±, artystyczn± ods³onê uroczysto¶ci. Rozpoczê³a siê ona krótkim, humorystycznym skeczem szkolnego teatru Lustro.

Nastêpnie  wyst±pi³a Agnieszka Grzegorczyk z akompaniuj±cym jej na gitarze Dominikiem Janiszewskim z klasy III CD 1. Obydwoje, w ci±gu trzech lat nauki w naszym liceum, wielokrotnie u¶wietniali swoimi wyst±pieniami uroczysto¶ci szkolne. Tym razem zrobili to po raz ostatni.

Wzruszenie po wystêpie Agnieszki i Dominika szybko jednak ust±pi³o nastrojowi zabawy i rado¶ci. Sta³o siê tak dziêki krótkiemu filmowi, który specjalnie na po¿egnanie  trzecioklasistów przygotowali uczniowie klas drugich. Film zosta³ pomys³owo i dynamicznie zmontowany ze zdjêæ, wspomnieñ i nagrañ, których g³ównymi bohaterami byli uczniowie klas trzecich oraz ich wychowawcy.

Pokaz okaza³ siê prawdziwym gwo¼dziem programu, w czym niema³± zas³ugê mieli równie¿ charyzmatyczni prowadz±cy galê: Pawe³ Sosnowski i Artur Cio³kiewicz- uczniowie klasy II A1.

Film po¿egnalny dla trzecich klas z II LO w Koñskich (rocznik 1997).
Za mo¿liwe reklamy przepraszamy, s± one wynikiem u¿ycia utworów:
 - "Ostatnia nocka" - Yugopolis & Maciej Maleñczuk
 - "Always Look On The Bright Side Of Life" - Monty Python
 - "Matura" - Czerwone Gitary
 Na tym filmie zarabia strona, która zg³osi³a do niego roszczenie.
Film jest równie¿ niedostêpny w Niemczech na mocy praw autorskich utworu:
 "Don't Worry Be Happy" - Bobby McFerrin

Pod koniec projekcji sala ?zafalowa³a”, a trzecioklasi¶ci poderwali z miejsc swych wychowawców, aby wspólnie prze¿yæ ostatnie chwile uroczysto¶ci. Na twarzach widaæ by³o radosne u¶miechy, ale i ³zy wzruszenia.

Na koniec pani dyrektor z³o¿y³a wszystkim serdeczne podziêkowania, podkre¶laj±c  zaanga¿owanie  ekipy technicznej, z³o¿onej g³ównie z uczniów klasy III a, z Kamilem Góreckim na czele.

Tegoroczne po¿egnanie klas trzecich z pewno¶ci± na trwa³e zapisze siê w historii naszej szko³y.