Pożegnanie trzecioklasistów (+ filmik)

W piątek, 29 kwietnia, odbyło się pożegnanie tegorocznych maturzystów. Uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru oraz odśpiewaniem przez wszystkich zebranych hymnu państwowego. Następnie głos zabrała pani dyrektor. W swym przemówieniu podsumowała wspólnie spędzone lata szkolne. Życzyła młodzieży sukcesów na maturze oraz w dalszym życiu. Wiele ciepłych słów do tegorocznych absolwentów skierowali także zaproszeni goście: marszałek województwa świętokrzyskiego- pan Adam Jarubas oraz starosta konecki- pan Bogdan Soboń.

Następnie przyszedł czas, aby nagrodzić absolwentów. Tradycją naszego liceum jest przyznawanie tytułu Absolwenta Roku. Otrzymują go uczniowie, którzy w ciągu trzech lat uczęszczania do liceum osiągnęli bardzo wysokie wyniki w nauce oraz zdobyli wysokie miejsca w olimpiadach, konkursach. W tym roku kapituła szkoły tytuł ten przyznała Piotrowi Ambroszczykowi, Konradowi Komisarczykowi oraz Martynie Wieczorek- uczniom klasy III A1. Przyznano także tytuł Ambasadora Szkoły, który otrzymali Anita Boba z klasy III A1, Agnieszka Grzegorczyk  i Magdalena Fijałkowska z klasy IIIE. W dalszej części pani dyrektor oraz wychowawcy klas wręczyli świadectwa szkolne oraz nagrody książkowe absolwentom, którzy osiągnęli bardzo dobre wyniki w nauce. Nagrodzono także tych uczniów klas trzecich, którzy angażowali się w akcje charytatywne, brali udział w uroczystościach szkolnych, Nie zapomniano o wybitnych sportowcach oraz aktorach teatru Lustro. Podziękowania złożono także rodzicom wszystkich wyróżnionych uczniów oraz tym, którzy w szczególny sposób angażowali się w życie szkoły.

Po części oficjalnej nadszedł czas na lżejszą, artystyczną odsłonę uroczystości. Rozpoczęła się ona krótkim, humorystycznym skeczem szkolnego teatru Lustro.

Następnie  wystąpiła Agnieszka Grzegorczyk z akompaniującym jej na gitarze Dominikiem Janiszewskim z klasy III CD 1. Obydwoje, w ciągu trzech lat nauki w naszym liceum, wielokrotnie uświetniali swoimi wystąpieniami uroczystości szkolne. Tym razem zrobili to po raz ostatni.

Wzruszenie po występie Agnieszki i Dominika szybko jednak ustąpiło nastrojowi zabawy i radości. Stało się tak dzięki krótkiemu filmowi, który specjalnie na pożegnanie  trzecioklasistów przygotowali uczniowie klas drugich. Film został pomysłowo i dynamicznie zmontowany ze zdjęć, wspomnień i nagrań, których głównymi bohaterami byli uczniowie klas trzecich oraz ich wychowawcy.

Pokaz okazał się prawdziwym gwoździem programu, w czym niemałą zasługę mieli również charyzmatyczni prowadzący galę: Paweł Sosnowski i Artur Ciołkiewicz- uczniowie klasy II A1.

Film pożegnalny dla trzecich klas z II LO w Końskich (rocznik 1997).
Za możliwe reklamy przepraszamy, są one wynikiem użycia utworów:
 - "Ostatnia nocka" - Yugopolis & Maciej Maleńczuk
 - "Always Look On The Bright Side Of Life" - Monty Python
 - "Matura" - Czerwone Gitary
 Na tym filmie zarabia strona, która zgłosiła do niego roszczenie.
Film jest również niedostępny w Niemczech na mocy praw autorskich utworu:
 "Don't Worry Be Happy" - Bobby McFerrin

Pod koniec projekcji sala „zafalowała”, a trzecioklasiści poderwali z miejsc swych wychowawców, aby wspólnie przeżyć ostatnie chwile uroczystości. Na twarzach widać było radosne uśmiechy, ale i łzy wzruszenia.

Na koniec pani dyrektor złożyła wszystkim serdeczne podziękowania, podkreślając  zaangażowanie  ekipy technicznej, złożonej głównie z uczniów klasy III a, z Kamilem Góreckim na czele.

Tegoroczne pożegnanie klas trzecich z pewnością na trwałe zapisze się w historii naszej szkoły.