PROJEKCJA FILMU „PRZY PLANTY 7/9”

W grudniu 2017 r. uczniowie klas humanistycznych naszego liceum mieli okazję obejrzeć niezwykły film pt.: „Przy Planty 7/9”. Ten ważny i wzruszający dokument został pokazany, jeszcze przed premierą kinową, dzięki uprzejmości kieleckiego Stowarzyszenia im. Jana Karskiego. Instytucja ta od wielu lat działa na rzecz upowszechniania postaw otwartości i poszanowania dla osób i grup o odmiennej identyfikacji rasowej, etnicznej, narodowej, religijnej bądź kulturowej oraz przeciwdziała wszelkim formom antysemityzmu, ksenofobii, rasizmu i innym postawom godzącym w godność człowieka.

Po projekcji filmu uczniowie wysłuchali krótkiego wystąpienia przedstawiciela Stowarzyszenia, który przypomniał słowa Jana Karskiego : „Uczynienie świata lepszym jest możliwe, podejmowanie bezustannych wysiłków w tym celu jest konieczne, a zaniechanie naprawy i obojętność na zło jest zbrodnią i grzechem”.