PROJEKT „ PATHS OF EUROPE” PROGRAMU ERASMUS+ W NASZEJ SZKOLE

UCZNIOWIE Z WŁOCH, HISZPANII I BELGII REALIZOWALI W NASZEJ SZKOLE PROJEKT „ PATHS OF EUROPE” PROGRAMU ERASMUS+

Nasza szkoła gościła od 24 do 28 września młodzież z Włoch, Hiszpanii i Belgii. Goście realizowali wspólnie z naszymi uczniami projekt programu Erasmus+ współfinansowany ze środków Unii Europejskiej. Do naszej szkoły przybyła 19 osobowa grupa uczniów wraz z 6 nauczycielami, towarzyszyło im 23 uczniów z naszej szkoły.

Celem projektu jest wymiana doświadczeń związanych z propagowaniem aktywnej turystyki, promocją zdrowia i aktywnego trybu życie, poznanie, wykorzystanie i promocja lokalnej bazy przyrodniczej i turystycznej, znalezienie wspólnych elementów łączących kraje partnerskie w zakresie kultury, historii, turystyki, umożliwienie uczniom pracy w środowisku CLIL.

Pobyt grupy rozpoczął się w Warszawie, gdzie uczniowie uczestniczyli w wykładzie pani dr. Anny Dudek „ Paths of Europe- conservation and development on selected exaples” na Uniwersytecie Warszawskim, wykonali zadania city game oraz zwiedzili muzeum POLIN. We wtorek uczniowie po przybyciu do naszej szkoły przedstawili prezentacje na temat swoich krajów, a następnie zostali oficjalnie przywitani przez dyrekcję szkoły, brali udział w quizie na temat Polski i grach integracyjnych. Dzień zakończył się rajdem na trasie Końskie- Sielpia, podczas którego uczestnicy wykonywali szereg zadań projektowych w zespołach międzynarodowych. W tygodniowym programie pobytu znalazł się również wyjazd do Krakowa i Jaskini Raj jak również nagrywanie filmów promujących aktywny styl życia: w Koneckim Klubie Karate Kyokushin, na zajęciach jogi prowadzonych przez panią Magdalenę Łyczek, na zajęciach fitness pana Mateusza Sikory oraz tenisa ziemnego pana Andrzeja Mijasa. Pobyt grupy zakończył się uroczystą kolacją w restauracji ASTORIA, podczas której Starosta Konecki Bogdan Soboń, członek zarządu Dorota Duda oraz Burmistrz Miasta i Gminy Końskie pan Krzysztof Obratański wręczyli nagrody dla zwycięzców konkursów i upominki promujące nasze miasto i powiat.

Szczegółowe informacje o projekcie można znaleźć na stronie szkoły pod linkiem Erasmus + „Paths of Europe”.