Przewodnicząca: Natalia Krakowiak

Zastępca przewodniczącego: Katarzyna Maślak

Członkowie samorządu: Katarzyna Prasał, Kalina Dulewicz, Aleksandra Zmieniecka, Mikołaj Smolarczyk

Informatyk: Mateusz Basiak

Opiekunowie: p. Magdalena Mucha, p. Paulina Jankowska-Łukasiewicz

Redakcja strony internetowej szkoły: Milena Kupisińska

Opiekunowie: p. Grażyna Stolarska-Dukat, p. Anna Janus, p.Izabela Zapała

Przewodniczący: Paweł Mijas

Zastępca: Julia Goszcz

Sekretarz: Daria Boczek

Sekcja organizacyjna: Natalia Słowińska, Michał Wójtowicz

Sekcja kulturalna: Natalia Krakowiak, Katarzyna Maślak

Członkowie: Katarzyna Nowek, Laura Rybak

Informatyk: Mateusz Basiak

Opiekunowie: p. Paulina Jankowska-Łukasiewicz, p. Magdalena Mucha

Marta Dukat, Milena Kupisińska

Opiekunowie: p. Grażyna Stolarska – Dukat, p. Anna Janus, p. Izabela Zapała

Przewodniczący: Paweł Sosnowski

Zastępcy: Katarzyna Madej, Martyna Panek

Sekretarze: Wiktoria Krasowska, Julia Ordzińska

Sekcja organizacyjna: Kamil Górecki, Paweł Mijas, Michał Myssura, Kacper Nowakowski

Informatyk: Kamil Długosz

Opiekunowie: p. Paulina Jankowska-Łukasiewicz, p. Ewa Paszyńska

Karolina Basiak, Marta Dukat, Aleksandra Kuleta

Opiekunowie: p. Anna Janus, p. Katarzyna Sideł, p. Joanna Wołczyńska

Przewodniczący: Paweł Sosnowski

Zastępcy: Katarzyna Madej, Martyna Panek

Sekretarze: Maria Krzaczyńska, Julia Ordzińska

Sekcja organizacyjna: Bartłomiej Krasowski, Bartosz Sztandera

Informatyk: Kamil Długosz

Opiekunowie: p. Magdalena Mucha, p. Ewa Paszyńska

Marta Barańska, Barbara Bukowska, Żaneta Jakubowska, Anna Obratańska

Opiekunowie: p. Grażyna Stolarska-Dukat, p. Ewa Szwed

Działania:

Halloween
Wzorem ubiegłego roku, także i w tym postanowiliśmy podtrzymać „tradycję” zabawy halloweenowej. Mimo, iż nie jest to polskie święto, zostało ono przyjęte entuzjastycznie w naszej szkole. Uczniowie przebierali się za upiorne postaci, a na długiej przerwie odbyła się „krótka” dyskoteka, w której wszyscy chętnie wzięli udział. Jak zwykle zorganizowano konkurs na najlepsze przebranie oraz najładniej udekorowaną klasę.

Przewodniczący: Kacper Gajos

Zastępcy: Małgorzata Jankowska, Grzegorz Stanek

Sekretarz: Barbara Bukowska

Sekcja organizacyjna: Hubert Słowiński, Mateusz Zawada

Opiekunowie: p. Paulina Jankowska-Łukasiewicz, p. Magdalena Mucha

Anna Basiak, Barbara Bukowska, Dawid Wiśniewski

Opiekunowie: p. Grażyna Stolarska-Dukat, p. Ewa Szwed

Działania:

Halloween
W tym roku biorąc przykład z kultury amerykańskiej samorząd postanowił zorganizować w szkole dzień halloween. 31 października każdy uczeń przywdział upiorny strój, a na korytarzach można było usłyszeć mroczną i przerażającą muzykę. Wszystko uświetnił konkurs międzyklasowy. Głównym kryterium oceny był najbardziej przerażający krzyk, jęk i śmiech, a pod uwagę brany był także wystrój klasy. W nagrodę, zwycięska klasa zdobyła możliwość wyboru dnia, w którym będzie niepytana. Samorząd w ramach tego święta postanowił przebrać się za rodzinę Addamsów.

IMG_8865  IMG_8946

Dyskoteka
Szkoła to nie tylko nauka. Nasze liceum umie też się dobrze bawić. Tegoroczna dyskoteka odbyła się w klimacie lat 60′. Uczniowie po raz kolejny pokazali, że uwielbiają przebieranki i licznie przyszli na zabawę.

Noc filmowa
A w ferie, Ci, którzy spędzali je w domu również mogli zawitać do szkoły. I nie mówimy tu o nudnych zajęciach. Samorząd stanął na wysokości zadania i zorganizował prawdziwą noc filmową! Ku naszemu zdziwieniu chętnych było bardzo dużo, sala wypełniona była po brzegi. Wszyscy zabrali ze sobą oczywiście koce i śpiwory, gdyż seans trwał całą noc! Nie zapomnieliśmy także o przekąskach, każdy chętny mógł najeść się pizzą.

Debata „Młodzi aktywni”
To część projektu organizowana przez „głównodowodzących” naszej szkoły. Kacper oraz Małgosia udzielają się bowiem politycznie i społecznie. Zgłosili się do projektu „Sejm dzieci i młodzieży” i jako jeden z zespołów będą reprezentować województwo świętokrzyskie na warsztatach oraz obradach sejmu 31 maja oraz 1 czerwca.
Debata dotyczyła wyborów parlamentarnych, które już niedługo. Zaproszeni zostali przedstawiciele różnych partii z naszego regionu w tym burmistrz miasta i gminy – Michał Cichocki. Uczniowie oraz goście rozmawiali o tym, dlaczego młodzież raczej niechętnie interesuje się sprawami politycznymi (co wynikało z przeprowadzonej przez naszych kolegów ankiety) oraz o tym, co można zrobić, by młodzi ludzie zaangażowali się w sprawy, dotyczące nas i naszego regionu.