Silna więź wolontariuszy DRUGIEGO LO

Program Stypendia św. Mikołaja został stworzony przez Fundację Świętego Mikołaja po to, by budować solidarną więź między szkołami i środowiskiem lokalnym.

To dzięki tej zaangażowanej grupie uczniów w II LO (Kuba Krzysztoporski, Dominik Janiszewski, Konrad Szustak, Daniel Stępień, Bartek Fidos, Izabela Banasik, Magda Fiałkowska, Anita Boba, Ewelina Słowińska, Magda Wiaderna, Bartosz Wróbel, Mateusz Wiaderny, Kacper Gajos, Dawid Wiśniewski, Klaudia Soboń, Mariola Słowik, Luiza Chrabąszcz, Iga Szejna, Leszek Domaradzki, Joanna Łuczyńska, Dominik Malicki, Alicja Milcarz, Weronika Salagierska, Mateusz Mytkowski, Adrian Młynarczyk) możliwe było przeprowadzenie w niedzielę (25 maja i 15 czerwca) kwesty w parafiach: Stadnicka Wola, Modliszewice, Gowarczów, Nieświń, Rogów, św. Mikołaj- Końskie, Ruda Maleniecka, Radoszyce i Dziebałtów.

Celem było zebranie pieniędzy na stypendia dla najzdolniejszych uczniów. Dzięki zaangażowaniu ze strony proboszczów udało się zgromadzić znaczną sumę pieniędzy (3718,70 zł), która pozwoli kolejnym uczniom II Liceum Ogólnokształcącego podjąć działania w kierunku własnego rozwoju.

W parafii pw. św. Mikołaja pod czujnym okiem proboszcza ks. kan. dr. Andrzeja Zaparta zebrano najwięcej pieniędzy.

Wszyscy, którzy przyłączają się do tego typu akcji, otwierają drzwi, które często dla tych najzdolniejszych są zamknięte. To młode pokolenie ma ogromny wpływ na przyszłość, otwórzmy więc serca na wszystkich, którzy z różnych przyczyn potrzebują naszej pomocy. Czasami symboliczna złotówka może przyczynić się do postępu w różnych dziedzinach, bo młodzi naukowcy gromadząc wiedzę i doświadczenie, mogą zmieniać świat.

Na poniższy numer można przelewać pieniądze:
09 1090 0004 9149 0000 0000 0216 „II LO w Końskich”