Stypendia do prywatnych szkó³ w Anglii i Austrii

Ju¿ tylko dwa tygodnie zosta³y na wys³anie aplikacji o stypendia do prywatnych szkó³ w Anglii i Austrii organizowane przez Towarzystwo Szkó³ Zjednoczonego ¦wiata. Stypendia pokrywaj± do 100% kosztów nauki, zakwaterowania i wy¿ywienia, s± przyznawane na dwa ostatnie lata liceum. Nauka w szko³ach prywatnych koñczy siê brytyjsk± matur± A-Levels lub matur± miêdzynarodow± International Baccalaureate (IB).

Na zdjêciu jedna z oferowanych w programie szkó³, Clifton College.

Kandydaci powinni spe³niaæ nastêpuj±ce warunki:
– uczeñ/uczennica I klasy szko³y ponadgimnazjalnej,
– ¶rednia ocen na ¶wiadectwie gimnazjalnym minimum 4,5,
– wynik testu gimnazjalnego (¶rednia z czê¶ci humanistycznej oraz matematyczno-przyrodniczej) minimum 80%,
– dobra znajomo¶æ jêzyka angielskiego,
– udokumentowane szerokie zainteresowania i osi±gniêcia.

Formularz zg³oszeniowy (szkolyprywatneaplikacje.appspot.com) nale¿y wype³niæ oraz wys³aæ do 15 stycznia 2016 r. Zg³oszenia bêd± przyjmowane do godziny 23:59.

Wszelkie dodatkowe informacje mo¿na znale¼æ na stronie uwc.org.pl oraz na nieoficjalnym forum kwalifikacyjnym forumuwc.org.pl.
W¶ród stypendystów tego programu jest nasz absolwent, Micha³ Kuleta (Fyling Hall School ?11-?13), obecnie student matematyki na University of Warwick w Wielkiej Brytanii.