Stypendia do szkół UWC

Czy kiedykolwiek myśleliście nad uczeniem się za granicą? Jeśli tak to na pewno zainteresuje Was ten wpis bowiem już dziś możecie spełnić swoje marzenia o nauce w Wielkiej Brytanii, USA czy Chinach!
Więcej o tym przedsięwzięciu opowie nasz kolega – absolwent, który na własnej skórze przekonał się jakie korzyści płyną z nauki za granicą. Oddajemy więc głos Michałowi Kulecie, któremu serdecznie dziękujemy za informacje!

„Pozdrawia Was serdecznie absolwent II LO, Michał Kuleta, teraz student matematyki na Uniwersytecie Warwick w Coventry, UK.

Jako uczeń II LO miałem przyjemność i zaszczyt zostać wysłanym na dwuletnie stypendium do Wielkiej Brytanii w celu pobierania nauki w prywatnej angielskiej szkole. Stypendia te są przyznawane co rok (do Anglii i ośmiu innych krajów, w tym Hong Kongu i USA) i teraz właśnie rozpoczął się proces rekrutacyjny na lata 2015-2017.  Jest to niesamowita szansa dla ambitnych, interesujących ludzi, a przede wszystkim – niezapomniana przygoda.

Kandydaci powinni spełniać następujące warunki:
– uczeń/uczennica I klasy liceum ogólnokształcącego,
– średnia ocen na świadectwie gimnazjalnym minimum 4,5,
– wynik testu gimnazjalnego (średnia z części humanistycznej oraz matematyczno – przyrodniczej) minimum 80%,
– dobra znajomość języka angielskiego,
– udokumentowane szerokie zainteresowania i osiągnięcia.

Termin przyjmowania zgłoszeń to 15. stycznia 2015 roku.

Wszystkie te informacje (i dużo, dużo więcej) można znaleźć na stronie organizacji przyznającej stypendia: http://uwc.org.pl/kandydaci_kwalifikacje-2015.htm .”