Święto Niepodległości

11 Listopada to jedna z najważniejszych dat w historii Polski. W przeddzień tego Święta, dla uczczenia 99. rocznicy odzyskania niepodległości, uczniowie naszej Szkoły wraz z opiekunami – p. Anną Janus, p. Justyną Iwańską i p. Adamem Pancerem – przygotowali program artystyczny.

Nie przypominał on tradycyjnej akademii. Oprócz wysłuchania piosenek patriotycznych i obejrzenia prezentacji multimedialnej dyrekcja, nauczyciele oraz zgromadzeni uczniowie byli świadkami zmagań przedstawicieli klas humanistycznych w quizie historycznym. Zamiarem organizatorów było przypomnienie najważniejszych momentów towarzyszących walce o odzyskanie niepodległości i budowie suwerennego państwa polskiego. Najlepsza okazała się kl.III C, na drugiej pozycji uplasowała się kl.II C, trzecie miejsce przypadło zaś kl.I C.

Spotkanie   uświetnili swoim występem uczniowie klas I A1, II C1, III AE oraz III D:

Magdalena Król – śpiew

Joanna Myśliwa – śpiew

Weronika Muskała – śpiew

Piotr Pawlik – gitara

Marcin Kuleta – pianino

Izabela Ferensztajn – prowadzenie

Milena Kupisińska – prowadzenie

Aleksandra Pluta – prowadzenie

Piotr Malinowski – prowadzenie

Michał Glita – gitara

Piękną oprawę uroczystości stanowiły dekoracje, wykonane przez Macieja Szczepanika, ucznia klasy II A1.