¦wiêto Niepodleg³o¶ci

11 Listopada to jedna z najwa¿niejszych dat w historii Polski. W przeddzieñ tego ¦wiêta, dla uczczenia 99. rocznicy odzyskania niepodleg³o¶ci, uczniowie naszej Szko³y wraz z opiekunami ? p. Ann± Janus, p. Justyn± Iwañsk± i p. Adamem Pancerem ? przygotowali program artystyczny.

Nie przypomina³ on tradycyjnej akademii. Oprócz wys³uchania piosenek patriotycznych i obejrzenia prezentacji multimedialnej dyrekcja, nauczyciele oraz zgromadzeni uczniowie byli ¶wiadkami zmagañ przedstawicieli klas humanistycznych w quizie historycznym. Zamiarem organizatorów by³o przypomnienie najwa¿niejszych momentów towarzysz±cych walce o odzyskanie niepodleg³o¶ci i budowie suwerennego pañstwa polskiego. Najlepsza okaza³a siê kl.III C, na drugiej pozycji uplasowa³a siê kl.II C, trzecie miejsce przypad³o za¶ kl.I C.

Spotkanie   u¶wietnili swoim wystêpem uczniowie klas I A1, II C1, III AE oraz III D:

Magdalena Król – ¶piew

Joanna My¶liwa – ¶piew

Weronika Muska³a – ¶piew

Piotr Pawlik ? gitara

Marcin Kuleta – pianino

Izabela Ferensztajn – prowadzenie

Milena Kupisiñska – prowadzenie

Aleksandra Pluta – prowadzenie

Piotr Malinowski – prowadzenie

Micha³ Glita – gitara

Piêkn± oprawê uroczysto¶ci stanowi³y dekoracje, wykonane przez Macieja Szczepanika, ucznia klasy II A1.