Turniej Wiedzy Pożarniczej

W dniu 31 marca 2017 roku uczniowie naszej szkoły: Marcin Dziuba kl. IIIA i Julia Bała kl. IA1 wzięli udział w eliminacjach powiatowych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej, które zostały przeprowadzone w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Końskich. Konkurs przebiegał w trzech kategoriach wiekowych: szkoła podstawowa, gimnazjum i szkoła ponadgimnazjalna. Pierwsza część zmagań polegała na rozwiązywaniu trudnego testu z zakresu wiedzy pożarniczej: historii Straży Pożarnej, przepisów przeciwpożarowych, zasad ewakuacji, przepisów prawa, sprzętu ratowniczego. Druga część stanowiła odpowiedzi na zadane przez komisję pytania.

W końcowej klasyfikacji Marcin zajął I miejsce, a Julia uplasowała się na II. pozycji.Marcin będzie reprezentował powiat konecki w eliminacjach wojewódzkich .

Opiekunem uczniów była p. Alicja Sobaś

Życzymy powodzenia w kolejnych pożarniczych zmaganiach 🙂

więcej pod linkiem:  http://www.strazkonskie.pl/www/content/40-powiatowe-eliminacje-og%C3%B3lnopolskiego-turnieju-wiedzy-po%C5%BCarniczej