„Twoja krew, moje życie”

W dniu zakończenia zajęć w roku szkolnym 2015/2016, nie tylko uczniowie naszego liceum otrzymali świadectwa. Dostali je także ich rodzice. Ale nie z ocenami, a z apelem o powiększenia grona Honorowych Dawców Krwi w ramach realizowanej przez nas akcji edukacyjnej „Twoja krew, moje życie”.
Czas wakacji jest wyjątkowo trudny dla publicznej służby krwi. Sytuacja ta związana jest m.in. z wyjazdami wakacyjnymi krwiodawców, a także większą liczbą wypadków, co wpływa na konieczność zwrócenia się z apelem do rodziców, a nawet całych rodzin przed rozpoczęciem sezonu urlopowego.
Obok nas jest mnóstwo czerwonych nitek. Niestety, wielu z nich nikt nie chwyta. Za mało jest ludzi, którzy włączają się w ogólnonarodowy krwioobieg. Oddając krew, zapewnimy bezpieczeństwo nie tylko anonimowym biorcom, lecz także sobie i naszym bliskim.
Drodzy Rodzice! Wasze pociechy, uczniowie naszej szkoły oddali w mijającym roku szkolnym niemal 30 litrów krwi!

Chwyć Czerwoną Nitkę: przyłącz się do sieci ludzi, którzy oddając krew, sprawiają, że wszyscy możemy czuć się bezpieczniej. Więcej na http://twojakrew.pl